Ec4tkTBWoAAIgH8.jpg

Na początku marca bieżącego roku prezydent Andrzej Duda pojawił się w miejscowości Końskie. Szerokim echem odbił się jego podpis, który złożył na peronie.

4 marca Duda usiadł na peronie, żeby podpisać nowelizację ustawy o transporcie kolejowym.

- Mam nadzieję, że wiele miast dzięki temu (programowi Kolej Plus) odzyska swoje możliwości, a przede wszystkim wielu ludzi odzyska swoje możliwości komunikacyjne. Co najmniej 20 miast średniej wielkości, powyżej 10 tys. mieszkańców otrzyma połączenia kolejowe, których do tej pory nie miało. Jest to mam nadzieje kierunek (...) w którym mam nadzieję, że nadal będziemy podążali - mówił Duda.

Zdjęcie z wydarzenia szybko stało się wiralem internetowym i pożywką do wielu memów.

ESRdcAiXkAIv3IJ.jpg

Teraz okazuje się, że historia stolika i krzesła, na którym siedział prezydent, ma swoją dalszą historię.

"Podpisanie przez Prezydenta wspomnianej ustawy, w takim miejscu i na takim meblu, stało się medialnym wydarzeniem, które komentowano niezwykle głośno na całą Polskę i nie tylko. Przypomnijmy zatem, że zbudowana w 1885 roku „droga żelazna”, prowadziła przez powiat konecki przez ponad 120 lat, dając szansę na cywilizacyjny rozwój tutejszej społeczności.

Miejmy też świadomość, że w ramach dotychczasowego utrzymania tempa rozwoju Polski, Prezydent Duda chce wprowadzać w życie ambitne inwestycje, w tym budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego „Solidarność”, do którego będzie można, w niezbyt odległej przyszłości, dojechać szybką koleją z Końskich w zaledwie 50 minut!

Zatem dla utrwalenia tego historycznego wydarzenia, które daje naszej małej Ojczyźnie szansę na nowy cywilizacyjny rozwój, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich powstało to szczególne upamiętnienie najnowszych dziejów" - czytamy na stronie internetowej Powiatu Koneckiego.

Reakcje internautów:

"Ciekawe, kiedy będzie "Muzeum długopisów Prezydenta Andrzeja Dudy".

"Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony tam pojechać".

"Idiotyzmów ciąg dalszy (śmiech)".

"A w słoiku po bigosie powietrze, w którym wciąż rezonują święte słowa tego świętego człowieka (śmiech)".

          Popierasz Dudę - kciuk w górę!


+ 7
- 548

Polub Polityczek.pl