aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkeodeddeeeee.jpg

Socjolog prof. Magdalena Środa skomentowała zwycięstwo Andrzeja Dudy we wczorajszych wyborach prezydenckich.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. Urzędujący prezydent zdobył 51,03 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

- Skoro naród chce wschodu, zamordyzmu, despotyzmu i rządów paranoicznego satrapy, to akurat to życzenie zostanie spełnione - komentuje naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Do zwycięstwa kandydata obecnej władzy odniosła się także Magdalena Środa. Zdaniem uczonej polska demokracja zmierza w kierunku ustroju, jaki jest na Białorusi.

- Idziemy w kierunku Białorusi, tak wybrał naród, PiS zacznie zaraz likwidować samorządy (nowy rozkład województw), przejmie wszystkie media (lub znacząco ograniczy ich wolność), uruchomi służby specjalne, by alternatywa wyborcza, z jaką mieliśmy do czynienia (Człowiek Kaczyńskiego kontra demokrata) nigdy już nie powtórzyła się - pisze Środa na profilu społecznościowym.

- Naród lubi autorytaryzm, władzę Ojca i biskupów. Ustawy będzie pisało Ordo Iuris, prawa kobiet zostaną piękną historyczną pamiątką (ozdoba podziemia), ludzie LGBT, o ile dadzą radę, wyniosą się w kraju (będą mieli azyl polityczny w krajach cywilizowanych), a my, dumni Polacy znajdziemy się na takim światowym marginesie, na jakim są Węgry, Białoruś, Turcja, niektóre kraje afrykańskie i południowoamerykańskie. PiS osiągnie swój cel i wkrótce wyprowadzi nas z Europy. Głupkowaty Duda będzie się uśmiechał, uśmiechał, uśmiechał... Brawo My! - ironicznie dodaje prof. Magdalena Środa.

            Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!


+ 1824
- 36

Polub Polityczek.pl