106280639_10224009783260379_672377726400403708_o.jpg

Dziennikarz Adam Wajrak wypowiedział się na temat wyników wyborów prezydenckich.

Wajrak nie widzi kolorowej przyszłości przed obozem Prawa i Sprawiedliwości. Mimo że Andrzej Duda odniósł wczoraj zwycięstwo w wyborach (niepotwierdzone jeszcze oficjalnie), to partia Jarosława Kaczyńskiego ma powody do obaw - stała się dla młodych partią obciachu.

- PiS przegrywa w miastach. PiS przegrywa wśród ludzi młodych. Ta partia nie ma przyszłości. LGBT, Żydami, Niemcami i onanizmem w przedszkolu mogą skutecznie tylko straszyć starszych i niektóre wsie. Wiem zaszkodzą, bo wielu mądrych ludzi wyjedzie, zamienili państwo i jego instytucje w komitet wyborczy i to jest olbrzymia krzywda wyrządzona Polsce, którą trudno będzie odrobić i naprawić. Ale stali się właśnie partią obciachu, od tego się nie odkleją ( Wiadomo***** ***) - pisze Wajrak na swoim profilu społecznościowym.

Zdaniem dziennikarza sytuacja wewnątrz PiS-u będzie się pogarszać.

- Gnicie będzie postępować i szczerze mówiąc, to się ich nie boję. Inna sprawa kto ma przyszłość? Kampania Trzaskowskiego była szalenie zachowawcza, podobnie jak wszystkie ostatnie kampanie PO ( olanie Końskich to duży błąd), Lewica? No cóż, wciąż szuka magicznego "ludu" i nie wie jak do niego dotrzeć. Ale i w PO i w Lewicy jest masa fantastycznych ludzi, szczególnie kobiet. Szymon Hołownia też sporo wniósł.

Wajrak jest optymistą mimo niekorzystnych wyników wyborczych opozycji w ostatnich latach.

- Mamy świetnie NGO-sy i ruch obywatelski, które są znakomitym zapleczem intelektualnym na przyszłość dla nowoczesnego państwa. Z mojej żabiej perspektywy ważne jest to, że takie postulaty jak ochrona klimatu i ochrona lasów wdarły się do głównego nurtu polityki. Wiec źle nie jest. Budapesztu tu nie będzie nigdy. Na światłą Europę wciąż mamy szansę.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodkofrffrfrrfff.jpg

             Popierasz WAJRAKA - kciuk w górę!


+ 496
- 7

Polub Polityczek.pl