aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkeodkededddd.jpg

Poseł zjednoczonej prawicy Mariusz Kałużny wypowiedział się na temat trwających wyborów prezydenckich.

Od godziny 7 w całej Polsce odbywają się wybory prezydenckie, które potrwają do godziny 21. Wyborcy zdecydują czy przez kolejne 5 lat urząd Prezydent Polski ma sprawować Andrzej Duda, czy dotychczasowego prezydenta zastąpi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane dotyczące frekwencji do godziny 12.

- Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,73 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach.

- Jeżeli chodzi o informację na temat wybranych miastach, tych największych, to pierwsze miejsce zajmuje Warszawa - 28,72 proc., drugie miejsce Zielona Góra - 28,17 proc., a trzecie Toruń - 28,01 proc. Jeżeli chodzi o najniższą frekwencję, to ostatnie miejsce zajmuje Gdańsk z frekwencją 21,37 proc., drugie miejsce od końca Rzeszów - 23,95 proc., a trzecie Gorzów Wlkp. - 26,10 proc. - mówił Sylwester Marciniak, szef PKW.

Dziennikarz Konrad Piasecki zwraca uwagę, że w wyborach liczy się każdy pojedynczy głos.

- W 2019, o senackiej większości dla opozycji w Polsce, przesądziło 320 wyborców. W 2000 roku w USA, przy ponad 101 milionach głosujących, wybory prezydenckie, na korzyść George’a Busha rozstrzygnęło 537 głosów. Więc jeśli uważasz, że Twój głos nie ma znaczenia - pogadaj z Al Gorem - komentuje dziennikarz TVN24.

Na temat wyborów postanowił wypowiedzieć się także poseł Mariusz Kałużny. Polityk ze względu na ciszę wyborczą nie posługuje się wprost nazwiskami, ale jego przekaz jest bardzo czytelny.

- Idzie o to czy Polacy będą zbierać szparagi w Niemczech czy Niemcy z Francuzami będą zbierać jabłka w Polsce - pisze Kałużny na Twiterze. 

Internauci do Kałużnego:

"Panie pośle, pańska formacja realizuje lewicową politykę gospodarczą, pańska formacja wybrała Piotrowicza, pańska formacja jeździ niemieckimi samochodami ;)".

"Obrzydliwe, obrzydliwe jak pan straszy ludzi".

"Lecz nogi".

"Skąd takie chamy w sejmie?".

        Popierasz KAŁUŻNEGO - kciuk w górę!


+ 11
- 1668

Polub Polityczek.pl