aaaaaaaaaaaaaaaaaaorkorfkorffff.jpg

Poseł Konfederacji Artur Dziambor skomentował wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na wiecach wyborczych.

Kandydat PiS chwali się na każdym wiecu programem 500+ tak jakby pieniądze dawał Polakom z własnej kieszeni, jakby dawali je politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas "debaty" w Końskich Duda deklarował, że programy socjalne wprowadzone przez obóz rządzący są możliwe dzięki uszczelnieniu podatku.

- W okresie rządów Platformy Obywatelskiej 50 miliardów VAT-u rocznie wypływało gdzieś, znikało, nie trafiało do polskiego budżetu. My uszczelniliśmy tę lukę w takim stopniu, że kilkadziesiąt miliardów VAT-u zaczęło trafiać do budżetu i to umożliwiło realizację wszystkich programów takich jak 500 plus, 300 plus, 13. emerytura - mówił PAD.

Do słów prezydenta odniósł się na portalu next gazeta.pl ekonomista Piotr Kuczyński, którego zdaniem nie jest tak, jak deklaruje Duda.

- Pan prezydent, być może nieświadomie, mówi nieprawdę. Politycy PiS powtarzają slogan o 50 mld złotych, które wyciekały z budżetu za rządów Platformy "przez osiem lat". Część z nich mówi o luce VAT-owskiej w wysokości 400 mld, inni o 250 mld zł. Często myli się lukę VAT z oszustwami na podatku VAT. W każdym razie, według różnych badaczy, skutki uszczelnienia, rozpoczętego późno, ale jednak przez PO, przynosiły budżetowi od kilku do kilkunastu miliardów złotych rocznie. I to w pierwszych latach uszczelniania, bo później ten efekt uległ osłabieniu - ocenia ekonomista.

Po wypowiedziach kandydata PiS w wyborach prezydenckich zareagował poseł Konfederacji Artur Dziambor. Zdaniem polityka ludzie są oszukiwani przez prezydenta.

- Ludzie biją brawo nieświadomi, że rządowe oznacza ich i są właśnie bezczelnie okłamywani - pisze polityk w mediach społecznościowych.

      Popierasz DZIAMBORA - kciuk w górę!

+ 2003
- 19

Polub Polityczek.pl