50064135928_56961e1005_c.jpg

Prezydent Andrzej Duda w czasie wczorajszej "debaty" w Końskich wypowiedział się na temat szczepień. Dzisiaj postanowił zrobić to drugi raz.

Duda oświadczył, że "nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych". Wypowiedź zapoczątkowało pytanie ws. szczepień dot. koronawirusa.

- Jeśli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie - ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe.

- Proszę bardzo, kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce - to jest jego osobista decyzja.

- Uważam, że czy to będzie lek, czy to będzie szczepionka, w pierwszej kolejności powinien być dostępny dla seniorów, bo oni są grupą największego ryzyka, i powinien być dostępny nieodpłatnie - wypowiadał się Duda na antenie TVP.

Słowa zostały skrytykowane przez lekarzy.

- Jeżeli Prezydent 40-milionowego kraju środka Europy nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień, które są de facto największym odkryciem medycyny i wyeliminowały lub zmniejszyły zachorowania na wiele chorób zakaźnych, to coś jest z Polską nie tak. Z Polską edukacją również - wypowiada się lekarz i związkowiec Bartosz Fiałek.

- W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego - szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia! - odnosi się do słów Dudy lekarz pediatra Paweł Grzesiowski.

Po krytyce jaka spadła na Dudę, prezydent postanowił zareagować.

- STOP MANIPULACJI! - pisze prezydencki kandydat PiS za pośrednictwem social mediów.

- Poczuł pan, że się skompromitował i trzeba się tłumaczyć? Problem w tym, że cały pana występ był kompromitacją - zwrócił się do Dudy publicysta Piotr Szumlewicz.

- Szach mat lewaczki! Myśleliście, że jak PAD mówi, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych to możecie mówić, że PAD nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych? Nie. To MA-NI-PU-LA-CJA przytaczać słowa PAD, które padły. Wstydźcie się! - wyśmiewa Dudę dziennikarz Michał Szułdrzyński, dziennik "Rzeczpospolita".

           Popierasz DUDĘ - kciuk w górę!

+ 6
- 629

Polub Polityczek.pl