49943257797_28f39f3519_c.jpg

Minister kultury Piotr Gliński zaapelował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Gliński odniósł się do słów Trzaskowskiego na temat Andrzeja Dudy. Kandydat KO podkreśla, że Duda nie jest politykiem niezależnym i jest w pełni kontrolowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Fajnie byłoby sobie wyobrazić taki dzień, w którym Jarosław Kaczyński znika z polskiej sceny politycznej. I taki dzień, kiedy Andrzej Duda przestaje go słuchać. Takie wybory zdarzają się raz na pokolenie. Większość Polek i Polaków chce zmiany. Idźmy do urn - mówił Trzaskowski w Polsat News.

- To nas różni, że pan prezydent, którego tutaj nie ma, ma tylko jednego szefa, a ja mam szefa, który liczy miliony - deklarował kandydat KO w czasie jednego ze swoich ostatnich wieców wyborczych.

Pracownia Kantar przeprowadziła dla telewizji TVN sondaż, pytając o to, który z kandydatów będzie bardziej niezależnym prezydentem, jeżeli uda mu się zwyciężyć w wyborach.

Zdaniem 45 proc. ankietowanych - Trzaskowski. 35 proc. - Duda, 21 proc. badanych nie potrafi odpowiedzieć na pytanie.

Na temat "niezależności" postanowił wypowiedzieć się minister Piotr Gliński. Polityk radzi Trzaskowskiemu zagłosować w czasie 2. tury wyborów na Andrzeja Dudę.

Internauci do Glińskiego:

"Widać, że wraz z profesurą, zrzekł się Pan też resztek rozsądku".

"Widział Panm jak Wrocław przywitał niezależnego hehe Dudę?!? Uwaga, bo nasza miłość do Was jest coraz większa i rozlewa się po całym kraju".

"Niech ten "najlepszy kandydat" zostanie kandydatem".

"Czy pan jest stabilny?".

"Jaruzelski był mniej zależny od Gorbaczowa niż Duda od Kaczyńskiego".

      Popierasz GLIŃSKIEGO - kciuk w górę!


+ 2
- 620

Polub Polityczek.pl