30261863020_880c346739_c.jpg

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował głośną okładkową publikację dziennika "Fakt". 

"Fakt" opisał szczegóły sprawy dot. ułaskawienia mężczyzny przez prezydenta Andrzeja Dudę. Chodzi o mężczyznę, kory dopuścił się przestępstw seksualnych na nieletniej.

W marcu wniosek o ułaskawienie mężczyzny złożył minister Zbigniew Ziobro w Kancelarii Prezydenta. Duda pozytywnie go rozpatrzył.

"Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał jej rękę w krocze - opisuje redakcja Faktu na swojej dzisiejszej pierwszej stronie.

Następnie dziennikarze kierują słowa do Dudy: "Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego?".

Artykuł bardzo nie spodobał się politykom PiS. Publikacja może bowiem obniżyć notowania ich kandydata w czasie trwającej kampanii wyborczej.

Na temat tekstu wypowiedział się minister Zbigniew Ziobro. Polityk straszy media, że władza się nimi zajmie po wyborach prezydenckich.

- Musimy się powoli zastanowić nad sytuacją mediów w Polsce, bo to, co się teraz tu dzieje, to nie możemy zupełnie po prostu przejść nad tym do porządku dziennego i mam nadzieję, że po kampanii prezydenckiej wyciągniemy wnioski - powiedział Ziobro.

***

- Dziś wyraźnie widać, że wkrótce PiS zabierze się za likwidację niezależnych mediów. Gdyby Andrzej Duda został prezydentem, na pewno podpisałby ustawy potrzebne Kaczyńskiemu do putinizacji polskich mediów - komentuje słowa ministra poseł Jan Grabiec.

            Popierasz ZIOBRĘ - kciuk w górę!


+ 19
- 3309

Polub Polityczek.pl