23779586102_76dbe0b4db_c.jpg

Były senator Prawa i Sprawiedliwości a obecnie dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego prof. Jan Żaryn gościł dzisiaj na antenie Radia Gdańsk. Polityk wypowiadał się na temat 2. tury wyborów prezydenckich.

Rządzący nie ustają w atakach na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Dyrektor Żaryn straszył dzisiaj na antenie gdańskiej rozgłośni przed głosowaniem na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Na kogo zagłosują wyborcy Bosaka?

: Wydaje mi się, że zdecydowana większość zwolenników pana Bosaka będzie świadoma, że nie ma dla dobra Polski innego wyboru jak pan Andrzej Duda. Po analizie rzeczywistości taki wniosek, nie emocjonalny, a racjonalny, będący efektem rozumienia spraw polskich, wygra w tym środowisku. Emocje nie pomagają w rozstrzyganiu sporu, czy w ogóle nie iść na II turę wyborów, czy głosować na Andrzeja Dudę. To środowisko nie ma dylematu, jeśli chodzi o głosowanie na pana Trzaskowskiego. Wydaje mi się, że ten obóz nie będzie miał zwolenników tego nurtu widzenia spraw polskich.

O prezydencie Rafale Trzaskowskim

: Uważam, że pan Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem takiego środowiska polityczno-europejskiego, które nie za bardzo zainteresowane jest reprezentowaniem interesu własnej wspólnoty narodowej. Reprezentują interesy różnych lobby oraz środowisk światopoglądowych. Ma także drugą, bardzo wyraźną cechę. Nie uważa systemu demokratycznego jako płaszczyzny, w której ma dominować uczciwa komunikacja wewnętrzna z własnym narodem. Jest gotów powiedzieć w Poznaniu, że będzie zwolennikiem LGBT, na Podkarpaciu obozu narodowego, a w Gdańsku może chcieć być za przejęciem miasta przez Niemcy. W zależności gdzie się znajdzie, jest w stanie powiedzieć wszystko. Nie ma to żadnego znaczenia merytorycznego.

***

Na wypowiedź polityka zareagował w mediach społecznościowych reporter "Radia Zet" Maciej Bąk. Dziennikarz oburza się, że słowa te spotkały się ze słabą rekcją ze strony prowadzącej Olgi Zielińskiej. 

          Popierasz ŻARYNA - kciuk w górę!

+ 33
- 3647

Polub Polityczek.pl