aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadoekorfkofkrrdedeeeeeee.jpg

Poseł Krzysztof Mieszkowski (Koalicja Obywatelska) wypowiedział się na temat drugiej tury wyborów prezydenckich.

Na tę chwilę nie jest jeszcze przesądzone, który z kandydatów Rafał Trzaskowski czy Andrzej Duda zwycięży w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca.

Różnice sondażowe są na poziomie błędu statystycznego i to powoduje, że każdy głos będzie miał ogromne znaczenie a zwycięstwo któregoś z kandydatów nawet po publikacji pierwszego sondażu w dniu 12 lipca - jeżeli nie wyniesie ponad ok. 3 proc - będzie pewne oraz będzie można dopiero ogłosić następnego dnia, kiedy wyniki zostaną już oficjalnie podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Kluczowym rozstrzygnięciem starcia Trzaskowskiego z Dudą okazać się debata telewizja - o ile do niej dojdzie. Andrzej Duda nie zgodził się na debatę organizowaną przez TVN, Onet oraz Wirtualną Polskę i chce, aby Trzaskowski zjawił się na debacie organizowanej przez TVP w Końskich.

- Duda umiera ze strachu przed normalną debatą w normalnej telewizji i pytaniami zadawanymi przez normalnych dziennikarzy. Umiera ze strachu przed uczciwą walką. To jest przywódca dumnego narodu? - pyta dziennikarz Tomasz Lis.

Na temat wyborów prezydenckich wypowiedział się za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Krzysztof Mieszkowski. Zdaniem polityka trzeba zrobić wzystko, aby odsunąć od władzy Andrzeja Dudę.

- Trzeba zrobić wszystko, by uratować Polskę przed drugą kadencją Andrzeja Dudy - prymitywnego ksenofoba, polityka marionetki - pisze Mieszkowski na Twitterze.

- Kto nie głosuje na Trzaskowskiego i nie idzie do wyborów, rezygnuje nie tylko z demokratycznej, wolnej i praworządnej Polski, ale przykłada rękę do usankcjonowania państwa kierującego się faszystowskimi wartościami PiS i Andrzeja Dudy. Kandydat PiS bez totalnego wsparcia reżimowej TVP i Polskiego Radia nie miałby żadnych szans w wyborach prezydenckich w starciu z Trzaskowskim. Dlatego Andrzej Duda obawia się demokratycznej debaty w demokratycznych mediach. To prawdziwa klęska pisowskiego nominata - dodaje Mieszkowski.
      Popierasz MIESZKOWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 490
- 4

Polub Polityczek.pl