aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdlpeddedddee.jpg

Adam Bielan z wyborczego sztabu Andrzeja Dudy zareagował na dzisiejszą okładkę dziennika "Fakt".

Redakcja "Faktu" informuje o szczegółach sprawy dot. mężczyzny ułaskawionego przez Dudę w marcu. Mężczyzna dopuścił się przestępstw na tle seksulanym - chodzi o wykorzystanie osoby nieletniej.

W marcu do Kancelarii Prezydenta trafił wniosek ministra Zbigniewa Ziobry ws. ułaskawienia mężczyzny. Następnie pedofil został ułaskawiony przez prezydenta.

- Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane, nie było gwałtu. Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i Prokurator Generlany - bronił się Duda.

Teraz na światło wypływają nowe fakty opisane przez dziennik "Fakt".

"Upijał się, wszczynał awantury rodzinne, w których czasie znęcał się nad partnerką i córeczką Anią. Dziewczynkę, która nie miała nawet 15 lat, molestował seksualnie. Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką dotykał w jej krocza. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku" - opisuje redakcja historię mężczyzny ułaskawionego przez Dudę.

Okładka najnowszego wydania dziennika "Fakt" nie spodobała się politykom Prawa i Sprawiedliwości.

- Czyżby przyszedł rozkaz z Berlina? Skala kłamstw i manipulacji w niemieckich mediach w Polsce jest porażająca. Mam dla was złą wiadomość, przegracie! - skomentowała europosłanka Beata Mazurek.

Europoseł Adam Bielan domaga się interwencji ambasadora Niemiec w Polsce.

- Apel do ambasadora Niemiec, żeby podjął w tej sprawie interwencję, ponieważ nie życzymy sobie tego rodzaju zagranicznych interwencji w proces wyborczy - oświadczył Bielan.

***

- Coraz głupsze te wypowiedzi. Oni naprawdę wierzą, że jak właścicielem danej gazety, stacji, jest spółka amerykańska, niemiecka, francuska, to rządy tych państw dzwonią i zlecają materiały. Odlot - krytykuje polityków PiS dziennikarka Marta Kiermasz.

           Popierasz BIELANA - kciuk w górę!


+ 9
- 1682

Polub Polityczek.pl