aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalffrfrfrfrrrrrr.jpg

Wicepremier Jacek Sasin wypowiedział się na temat rozmowy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z Barackiem Obamą.

Trzaskowski poinformował wczoraj, że odbył rozmowę z byłym amerykańskim prezydentem na temat demokracji.

- Rozmawiałem z Barackiem Obamą o demokracji w Polsce, o znaczeniu naszego kraju dla zjednoczonej Europy, a także o tym, jak kluczową sprawą jest sojusz polsko-amerykański. Zaufanie między naszymi narodami to fundament relacji transatlantyckich - oświadczył kandydat Koalicji Obywatelskiej w 2. turze wyborów prezydenckich.

Do aktywności prezydenta Warszawy postanowił się odnieść wicepremier Jacek Sasin. Polityk deprecjonuje rozmowę z byłym amerykańskim przywódcą, określając go "emerytem politycznym". Sasin podkreśla, że Andrzej Duda w przeciwieństwie do Trzaskowskiego spotyka się z obecnym prezydentem USA - Donaldem Trumpem.

-  Trzaskowski debatuje z politycznym emerytem. Andrzej Duda spotyka się z urzędującym Prezydentem USA - napisał Sasin na Twitterze. 

- Andrzej Duda wykonuje polecenia urzędującego prezydenta USA, Rafał Trzaskowski debatuje z byłym prezydentem USA. Odpowiedzmy sobie, kto lepiej dba o interesy Polski - komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.

Sasin doczekał się odpowiedzi ze strony internautów:

"Najbardziej o dobro Polski i jej finansów dbasz ty, pajacu".

"Trzaskowski z pajacami się nie zadaje. Prezydent USA kończy swoją nędzną kadencję jak Duda. Jeden wart drugiego...".

"Za chwilę nie będzie ani Dudy, ani Trumpa".

"Panie Sasin, pan nawet na emeryturze nie zdąży się wypłacić, za wy... w błoto 68 milionów złotych z publicznych pieniędzy".

***

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada bieżącego roku. Według wielu sondaży Donaldowi Trumpowi nie uda się uzyskać reelekcji w Białym Domu.

Na temat polityki amerykańsko-polskiej wypowiedział się dzisiaj były premier Donald Tusk.

- Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli - co bardzo prawdopodobne - wybory wygra Joe Biden? To pytanie nie jest żartem. Za kilka miesięcy Polsce grozi międzynarodowa izolacja - ostrzega Tusk.

           Popierasz SASINA - kciuk w górę!

+ 8
- 826

Polub Polityczek.pl