117193.jpg

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis wypowiedział się na temat bieżących tematów politycznych.

Przed 2 turą. Wyborcy Hołowni, Biedronia i Kosiniaka chcą normalnego, demokratycznego, praworządnego, tolerancyjnego, dobrze rządzonego europejskiego kraju. Czyli wszyscy, w najważniejszych punktach, chcemy tego samego. I tylko razem możemy to osiągnąć. Reszta to detale do uzgodnienia. Nie chcecie mieć prezydenta tchórza, to zmieńcie prezydenta. Jeden kandydat rozmawia z Obamą. Drugi ze strachu ucieka przed debatą i ułaskawia pedofila. To bilans dnia. Szalenie skomplikowany ten wybór między nimi.

Duda nie chce debatować bez TVP. Chce debatować w swojej telewizji, ze swoim prowadzącym i swoją publicznością. Ta niby debata w Końskich to pułapka Bielana, Kurskiego. Działacze PiS jako miejscowa ludność już pewnie zapamiętują pytania. A na pomoc Dudzie będą jeszcze Adamczyk albo inna Holecka. Duda 5 lat uciekał przed niezależnymi dziennikarzami, godząc się tylko na randki z kelnerami z TVP, wiec skąd zdziwienie, że teraz ucieka dalej? Duda umiera ze strachu przed normalną debatą w normalnej telewizji i pytaniami zadawanymi przez normalnych dziennikarzy. Umiera ze strachu przed uczciwą walką. To jest przywódca dumnego narodu? Tchórzliwa prezydentura znajduje właśnie odpowiednią pointę. Tchórz ucieka przed rywalem i wolnymi mediami. Może ambasador Mosbacher musi wydać Dudzie polecenie wzięcia udziału w debacie. On lubi polecenia od naszego wielkiego sojusznika.

Duda w Polsacie zamiast na debacie. Polsat na pomóc Dudzie. Czy ktokolwiek jest zaskoczony? Pytanie, czy to inicjatywa własna, czy było jak kiedyś, gdy Bielan tam łaził, żeby mnie odsunęli od kierowania programem informacyjnym, co nastąpiło tuż przed wyborami.

Sztab Dudy. Bielan stwierdził, ze siedzibą sztabu Trzaskowskiego jest siedziba TVN. Głupota, arogancja, bezczelność, tupet, PiS. Im naprawdę się wydaje, że każdy ma swoją TVP. Nieprawda. Tv Goebbels jest jedna i jedyna. Kurski i Bielan dopracowują detale nowego formatu na kampanię prezydencką - lincz na kandydacie opozycji dokonany przez przebranych za obywateli działaczy PiS, pod okiem prowadzącego show funkcjonariusza PiS, przy udziale kandydata PiS, który udaje, że bierze udział w debacie.

Pomysł na debatę. Ponieważ kroi się problem z formatem debaty między kandydatami, proponuję taki format. Wychodzą kandydaci i mają półtorej godziny na dyskusję między sobą. Bez pytań. Mano a mano.

Porozumienie Trzaskowski - Hołownia. Po wczorajszej wstępnej rozmowie Rafała Trzaskowskiego z Szymonem Hołownią, dziś publiczna dogrywka. Demokraci muszą być razem dla demokratycznej, praworządnej, europejskiej, otwartej, uśmiechniętej Polski. Posługując się formułą sierpnia 80. roku, Trzaskowski z Hołownią rozmawiali jak Polak z Polakiem.

Ułaskawienie pedofila. Duda broni rodziny ułaskawiając pedofila, bo „to sprawa rodzinna”. Zabicie krewnego tez uzasadnia ułaskawienie, bo to sprawa rodzinna? Ojciec narodu czy obrońca pedofilów?

               Popierasz LISA - kciuk w górę!


+ 379
- 4

Polub Polityczek.pl