aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalefkfffffffeee.jpg

Były premier Marek Belka odniósł się do zachowania prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie debaty prezydenckiej.

Duda nie stawi się na debacie zapowiedzianej przez Onet, Wirtualną Polskę i TVN24. Kandydat PiS chce, aby współorganizatorem była także Telewizja Polska.

Co stało na przeszkodzie, aby odbyły się dwie debaty w TVP i w mediach prywatnych? Na ten temat Duda i jego sztab się nie wypowiadają.

- Niech dzisiaj pan Trzaskowski i jego ludzie nie pokrzykują, że ja się boję brać udział w debacie. Ja się nie boję, może on się boi i dlatego się TVN-em zasłania? - atakował PAD w czasie wiecu wyborczego w Złotowie.

Po stanowisku Dudy media wydały oświadczenie, że debata zaplanowana na 2 lipca nie odbędzie się.

"TVN, TVN24, ONET oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii.

Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć" - czytamy w oświadczeniu.

***

- PAD jedzie do USA. Spotyka się z Trumpem. Dziękuje za zaproszenie. Zaprasza US Army. Zachęca amerykański biznes do inwestowania w Polsce. Wraca i na zaproszenie telewizji, w którą zainwestowali amerykanie, odpowiada, że nie będzie debatował w niepolskich mediach. Logiczne - krytykuje Dudę dziennikarz Michał Szułdrzyński, dziennik "Rzeczpospolita".

Na temat postawy kandydata PiS wypowiedział się również Marek Belka. Zdaniem byłego premiera "tchórz" nie powinien być Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych.

           Popierasz BELKĘ - kciuk w górę!

+ 1225
- 17

Polub Polityczek.pl