50043248286_951e20b32a_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dzisiaj w Hajnówce. Szef rządu PiS odnosił się do najnowszej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Władza. Utrzymujemy harmonię między społeczeństwem a gospodarką. To właściwie jedno. Przyroda i gospodarka też powinny być w harmonii tak jak tutaj w Hajnówce. Dziękuję samorządowcom, że dokonujecie wysiłków, żeby utrzymać równowagę.

Duda. Dla nas i Andrzeja Dudy to jest program na całe życie - utrzymać społeczną harmonię i równowagę przy równoczesnym dobrobycie, przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody. Niech to będzie motyw przewodni naszego działania. Tutaj potrzebne są inwestycje. To nie jest czas, żeby ten statek, który płynie po wzburzonym morzu, zmieniał kapitana. Trzeba utrzymać jak najlepszą współpracę między rządem, samorządem, sejmem i prezydentem. Rząd polski działa na rzecz dobra wszystkich mieszkańców. Żeby ten harmonijny rozwój mógł trwać dalej i szybko wyjść z kryzysu po epidemii zdecydowaliśmy się z Andrzejem Dudą przekazać każdej gminie i każdemu powiatowi środki na inwestycje, które wejdą w miejsce brakujących inwestycji prywatnych.

Pomoc od państwa. Poprzez nasze tarcze wyjdziemy najszybciej z kryzysu z państw europejskich. Brawo dla polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i dla Andrzeja Dudy.

***

Premier zachęcał do udziału w 2. turze wyborów prezydenckich. Szef rządu deklarował, że nie musimy już się bać koronawirusa.

- Dla politycznego zysku można powiedzieć wszystko. Dziś 382 nowe przypadki, 14 zgonów, 73 zajęte respiratory, 83 521 osób w kwarantannie, 1787 zajętych łóżek w szpitalach - krytykuje słowa Morawieckiego dziennikarz Patryk Michalski, radio RMF FM.

- Morawiecki to wyjątkowo podły człowiek! Jak można mówić i to głównie ludziom starszym, nie bójcie się, epidemia już niegroźna idźcie masowo i głosujcie. To cyniczne zapraszanie na spotkanie tych ludzi ze śmiercią. Ten podły typ dobrze o tym wie - wypowiada się publicysta Waldemar Kuczyński.

     Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!


+ 6
- 451

Polub Polityczek.pl