aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskrfkrofkffffffff.jpg

Wicepremierowi Jackowi Sasinowi nie spodobały się dzisiejsze słowa byłego premiera Donalda Tuska.

Tusk skierował przed 2. turą wyborów prezydenckich kilka zdań do sympatyków Konfederacji. Były szef polskiego rządu ostrzega Konfederatów, że rządzący będą chcieli ich zniszczyć, ponieważ odbierają wyborców Prawu i Sprawiedliwości.

"Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami WYGRAĆ. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was ZNISZCZYĆ. Są w tym naprawdę nieźli" - czytamy na profilu Tuska.

Słowa te nie przypadły do gustu politykom obozu rządzącego. Na wpis byłego premiera zareagował m.in. wiceminister Adam Andruszkiewicz i wicepremier Jacek Sasin.

- Tusk straszy Konfederację, że "PiS chce ich zniszczyć". No to fakty; pod rządami PO, organizatorzy Marszu Niepodległości byli nękani przez służby, a uczestnicy bici przez policję oraz wyzywani od "faszystów". Pod rządami PiS, to wszystko natychmiast ustało. To tyle w temacie! - skomentował Andruszkiewicz.

- Pan jest najlepszym dowodem na to, że PiS chce Konfederację zniszczyć. Bo czy nie został Pan przez PiS z tych środowisk przejęty? - odpowiedział wiceministrowi cyfryzacji dziennikarz Piotr Beniuszys.

Wpis na Twitterze umieścił Sasin. Wicepremier w rządzie PiS stwierdza, że Tusk w czasie sprawowania władzy "próbował zwyciężyć z patriotyzmem kibiców".

Sasin doczekał się odpowiedzi ze strony internautów:

"Człowieku, na twoim miejscu siedziałbym cicho, właściwie zapadłbym się pod ziemię, zaczął wyprzedawać majątek, wziąłbym kredyt i zacząłbym zwracać do skarbu państwa te 70 mln zł za karty do głosowania".

"Panie Sasin, oddaj moje 68 milionów, a potem pisz głupoty".

"Pan w sprawie głupców, nie powinien się wypowiadać".

"Jacuś jak tam 70.000.000 zł wywalone bez podstawy prawnej w błoto?! Oddane?".

"Jacek, idź jeszcze Bosakowi mieszkanie posprzątać i wyprowadź psa".

       Popierasz SASINA - kciuk  w górę!


+ 4
- 678

Polub Polityczek.pl