aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepdldeeeeeeeeeee.jpg

Europosłanka Magdalena Adamowicz zareagowała na dzisiejszą konferencję prezydenta Andrzeja Dudy.

Adamowicz w swym poście umieszczonym na Twitterze odniosła się do informacji na temat ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę osoby, która popełniła przestępstwa na tle seksualnym.

Wniosek o ułaskawienie został złożony do Kancelarii Prezydenta w marcu przez ministra Zbigniewa Ziobro. Duda opowiedział się za ułaskawieniem mężczyzny.

- Pobłażanie dla pedofilii to jakaś plaga wśród ludzi PiS. Najpierw były słynne taśmy Piotrowicza, potem rok milczenia ws.komisji ds.zwalczania pedofilii, a teraz okazało się, że Andrzej Duda w marcu ułaskawił skazanego za pedofilię! Obrzydliwe! - komentuje posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Na specjalnej konferencji głos zabrał Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Polityk bronił Dudę.

- Prezydent stanął w tej sprawie po stronie ofiar. Kara pozbawienia wolności w tej sprawie została wykonana w całości. Prezydent zastosował prawo łaski na wniosek pokrzywdzonych przestępstwem, co podkreślam, dorosłych już osób bliskich sprawcy - mówił Mucha.

Zachowanie kandydata PiS w nadchodzącej 2. turze wyborów prezydenckich nie spodobało się europosłance Magdalenie Adamowicz.

- Są granice politycznej zgnilizny? - pyta Adamowicz w kontekście dzisiejsze konferencji Dudy z udziałem dzieci.

- Obrzydliwe jest ratowanie wizerunku Dudy w taki sposób. Nie oceniam prawdziwości zarzutu mediów. Oceniam to, co wyprawiają pijarowcy, żeby ten zarzut przykryć - dodaje europosłanka Koalicji Obywatelskiej.
        Popierasz ADAMOWICZ - kciuk w górę!

+ 1856
- 21

Polub Polityczek.pl