aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrplrfffffffffrrr.jpg

Publicysta Tomasz Piątek wypowiedział się na temat Andrzeja Zybertowicza, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy. 

Wczoraj media obiegła informacja, że Zybertowiczowi nie zostanie nadany tytuł profesora.

- Sekcja Nauk Humanistycznych i Społecznych dwukrotnie - 7 maja 2019 r. oraz 3 czerwca 2020 r. - rekomendowała odmowę poparcia wniosku dr. hab. Andrzeja Zybertowicza - dowiedzieliśmy się z artykułu Marcina Kozłowskiego, gazeta.pl.

- Dr hab. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, nie uzyska profesorskiego tytułu. Decyzję w tej sprawie podjęło w poniedziałek w tajnym głosowaniu Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów - poinformowała Katarzyna Szewczuk, onet.pl.

Z oburzeniem na doniesienia poświęcone doradcy prezydenta zareagował obóz Prawa i Sprawiedliwości.

- Andrzejowi Zybertowiczowi należy bezdyskusyjnie do intelektualnej elity elit. Dla mnie Andrzej Zybertowicz to znakomity prawdziwy "professor" - czyli z łaciny: nauczyciel. Ta niezrozumiała decyzja komisji komentuje się sama - skomentował wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Z równym oburzeniem zareagował minister kultury Piotr Gliński. Polityk napisał w mediach społecznościowych, że jest gotów zrzec się swojego tytułu.

- Słabe. Dno. To w takim razie ja się zrzekam swojego tytułu nadanego przez to "ciało" 12 lat temu! Bo mi wstyd - napisał Gliński na Twitterze ws. decyzji odnoszącej się do Zybertowicza

- Gdyby Andrzej Zybertowicz miał odrobinę honoru, zwolniłby się ze służby u obrońcy pedofila - odpowiada Glińskiemu publicysta Tomasz Piętek.

- To ciało nie mogło przewidzieć, że nadaje tytuł przyszłemu wielokrotnemu krzywoprzysięzcy. Dobra decyzja. Jest pan niegodny jakiegokolwiek stopnia naukowego oszuście. Tak samo Zybertowicz wysługujący się krzywoprzysięzcy Dudzie. Po waszych rządach należy wam odebrać tytuły in gremio - napisała do ministra kultury dziennikarka Aneta Mościcka.

           Popierasz PIĄTKA - kciuk w górę!


+ 788
- 4

Polub Polityczek.pl