6470585001_d4ef40989e_c.jpg

Europoseł Radosław Sikorski zareagował na frekwencję wyborczą w swojej wsi w czasie trwających wyborów prezydenckich.

Od godziny 7 czynne są lokale wyborcze w całej Polsce. Głosowanie potrwa do godziny 21. Zapowiada się najwyższa frekwencja wyborcza w historii naszego kraju, o czym poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza.

- Można uznać, że frekwencja jest rekordowa w historii ostatnich wyborów, nawet porównując lata 90. to, jeżeli będzie się tak rozwijała w kolejnych godzinach, będzie najwyższa - ocenia PKW.

- 25 tysięcy lokali wyborczych otworzyło się punktualnie o 7 rano. Tworzą się kolejki przed lokalami. PKW apeluje, żeby stosować się do obostrzeń sanitarnych 1 osoba na 4 m2 nie więcej nie mniej - donosi dziennikarka Natalia Żyto, Radio Zet.

Do godziny 12 frekwencja wyniosła 24,08 proc.

Europoseł Radosław Sikorski postanowił pochwalić się frekwencją w swojej wsi - Dwór Chobielin (woj. kujawsko-pomorskie). Polityk oczekuje wozu strażackiego od rządzących w związku z obietnicą, jaką kilka dni temu złożył resort MSWiA.

- Mam nadzieję, Morawiecki, że nie będziemy dyskryminowani ze względu na sympatie mieszkańców dla kandydata opozycji? - zwraca się Sikorski do szefa rządu PiS.

Sikorskiemu odpowiedzieli internauci:

"Ich 100% jest lepsze niż Wasze 100%. Tak że raczej nie liczyłbym na ten wóz".

"Wieś obok ma na pewno 110% i wygra".

"A kto to liczy ? Bo może się okazać, że 100% nie daje wcale zwycięstwa".

        Popierasz Sikorskiego - kciuk w górę!


+ 2065
- 39

Polub Polityczek.pl