aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdlepdlpedldddddd.jpg

Poseł Maciej Lasek skomentował jeden z punktów dyskusji w czasie wczorajszej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu.

- Finalizujemy umowę, która przyczyni się do rozwoju budowy elektrowni atomowej w Polsce. Będzie to zakup technologii od jednej z naszych firm, która umożliwi projekt cywilnej energii atomowej - powiedział Donald Trump w czasie konferencji w Białym Domu.

Do słów amerykańskiego prezydenta odniósł się także polski prezydent.

- Rozmowy o budowie elektrowni atomowej w Polsce trwają od bardzo dawna. Jest przygotowana umowa, pozwalająca na rozpoczęcie prac przygotowawczych, projektowych i oczywiście przeznaczenie pierwszych pieniędzy - mówił Duda na antenie Polsat News.

PAD dodał, że aby rozpocząć budowę potrzeba 16 mln dolarów. Cały kontrakt szacowany jest na 30 mld dolarów.

dwnld939939523.jpg

- Bezpieczeństwo narodowe, rozmieszczenie broni nuklearnej czy umieszczanie w Polsce reaktorów to tematy zbyt poważne, żeby rozstrzygać o nich bez informowania opinii publicznej. To sprawy zbyt poważne, by uzgadniać je na szybko, w dodatku w trakcie kampanii - skrytykował Dudę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Ciekawe, czy wyborcy PiS chcieliby mieć w swoich miejscowościach elektrownie atomowe, które Duda omówił z Trumpem - zastanawia się publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Zanim powstanie elektrownia atomowa, to na pewno zostanie powołany zespół ds. budowy. Ktoś tam zasiądzie w tym zespole za 50 tys. miesięcznie - komentuje Adrian Tomaszkiewicz, Platforma Obywatelska.

Na temat planu budowy elektrowni atomowej przez obecną władzę wypowiedział się za pośrednictwem Twittera poseł Maciej Lasek.

           Popierasz LASKA - kciuk w górę!

+ 655
- 11

Polub Polityczek.pl