konrad-piasecki-squash.jpg

Dziennikarz Konrad Piasecki (TVN24) wypowiedział się na temat bieżących tematów politycznych.

Wiek emerytalny. Dyskusja o wieku emerytalnym z każdym rokiem będzie coraz boleśniej zderzała się z emerytalną rzeczywistością. Za 10 lat ponad 600 tys. osób nie będzie miało prawa do minimalnej emerytury. Większość- będzie miała je na poziomie niewiele wyższym niż socjalne minimum. I to są realia.

Duda w Krakowie. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej nie wypada mówić o rywalach, że są gorsi od koronawirusa, albo niezrównoważeni. Nawet jeśli akurat kandyduje w wyborach i ponosi go polemiczne wzmożenie.

Obietnice wyborcze. Wiele z obietnic kampanijnych zdaje mi się powstawać w gorączce, biegu, wyborczym busiku, bez liczenia, rozważania, dyskusji. Kandydat je gdzieś tam szybko ogłasza i rusza dalej. A potem zostaje prezydentem, premierem, posłem i musi się tłumaczyć, dlaczego nie robi tego, co obiecał.

Przygotowanie kandydata. Pięć lat temu "doskonała znajomość angielskiego" Andrzeja Dudy była często powtarzanym argumentem na jego rzecz. Teraz okazuje się, że znajomość języków jest passe, a mówienie w nich - wręcz niepatriotyczne.

Christian Paul. Ta historia pseudoamerykańskiego projektanta włożonego do materiału opiewającego styl pierwszej damy jak w soczewce dowodzi propagandowej głupawki, w którą coraz bardziej brną rządowe media. Ten podpis za 2 miliardy może okazać się jednak kontrskuteczny.

TVP. Kondycję demokracji wyznacza także obiektywizm i równy dystans do kandydatów, zachowywany przez media publiczne. TVP, która o głównym rywalu urzędującego prezydenta mówi, że trzymają za niego kciuki na Kremlu, sprowadza polską demokrację na poziom białoruski.

Duda w USA. Wydaje mi się, że ta wizyta w Białym Domu była szyta zbyt grubymi nićmi wyborczej, kampanijnej potrzeby, by przyniosła PAD wielkie korzyści. Nie zaowocowała niczym, co pozwalałoby zrozumieć tak nagły i pospieszny tryb jej organizowania, na trzy dni przed wyborami.

image_processing20200220-23033-7ull0z_1.jpg

        Popierasz PIASECKIEGO - kciuk w górę!


+ 691
- 8

Polub Polityczek.pl