50011871338_b1bb6ff4e5_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu portalowi Wirtualna Polska.

Rządy PO. To były rządy nocnego stróża, który w czasie poprzedniego kryzysu schował się do stróżówki, przykrył kocykiem i czekał, aż kryzys minie.

Słowa Dudy o wirusie. Jeśli mówimy o języku, to cały język pogardy został skonstruowany przez pana Donalda Tuska i jego doradców od marketingu politycznego. Ja obserwuję to od 15 lat, bo wtedy się to zaczęło.

Wybory prezydenckie. Jeśli będzie druga tura, to myślę, że każdy, kto zagłosuje na innego kandydata niż obecny prezydent, będzie miał dwa tygodnie, żeby się zastanowić, jak wiele udało się zrobić przez te pięć lat w polityce rodzinnej, społecznej, gospodarczej, międzynarodowej, choćby w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi.

49973378993_ee083ba8cb_c.jpg

- Język pogardy został skonstruowany głównie przez jednego z doradców Donalda Tuska. Przez Pana, Panie Morawiecki - zwrócił się do szefa rządu rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka.

- Powiedział były doradca Donalda Tuska. Był w gronie konstruktorów języka pogardy? - wyśmiewa słowa premiera Jakub Dudek z Młodych Demokratów.

Morawiecki doczekał się także odpowiedzi ze strony internautów:

"To kłamstwo i większość ludzi to widzi, p. Morawiecki. Można mieć do Tuska pretensje o wiele - ale z pewnością nie nazywał nikogo gorszym sortem, elementem animalnym czy nie kazał Polakom pracować za miskę ryżu. Nie miał też w KPRM faworyt za 60 tys. miesięcznie jak Glapiński".

"Tak było. Tusk zarzucił Kaczyńskiemu, że miał dziadka w Wehrmachcie. A nie, czekaj....".

"Tylko że Pan był wtedy jednym z tych jego doradców".

"Ja się tylko zastanawiam, jak bank komercyjny mógł powołać takiego półgłówka bez wiedzy i doświadczenia w bankowości na stanowisko premiera? Chyba wyłącznie w zamian za fruktu polityczne i przychylność jego ojca...".

       Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 16
- 1266

Polub Polityczek.pl