aaaaaaaaaaaaaaaaalepdlpdlpdlddlddddd.png

Wiceminister Michał Wójcik oburza się na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Sprawa dotyczy wieku emerytalnego.

Nie jest tajemnicą, że skrócony wiem emerytalny, powoduje coraz trudniejszą sytuację ZUS-u. Emerytów przybywa, liczba pracujących się kurczy. Faktów starają się nie dostrzegać rządzący politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy chwalą się obniżeniem w ostatnich latach wieku emerytalnego i zachowując się odwrotnie, niż większość krajów w Europie, gdzie zdecydowano się na podwyższenie wieku emerytalnego w celu utrzymania dobrze działającego systemu emerytalnego.

- Dyskusja o wieku emerytalnym z każdym rokiem będzie coraz boleśniej zderzała się z emerytalną rzeczywistością. Za 10 lat ponad 600 tys. osób nie będzie miało prawa do minimalnej emerytury. Większość będzie miała je na poziomie niewiele wyższym niż socjalne minimum. I to są realia - wypowiada się dziennikarz Konrad Piasecki, TVN24.

Krótszy czas pracy równa się mniejsza emerytura. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie popiera podwyższenia wieku emerytalnego dla wszystkich, jednak chce stworzyć systemową furtkę dla osób, które chciałaby pracować dłużej. Pomysł nie podoba się wiceministrowi w rządzie PiS Michałowi Wojciki.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości oburza się w mediach społecznościowych.

- Trzaskowski powiedział w Suwałkach ciekawą rzecz.„Trzeba zbudować taki system, dzięki któremu będzie się opłacało tym, którzy będą chcieli dłużej pracować" - pisze Wójcik na Twitterze i krytykuje oczywistą rzecz, która powinna zostać wprowadzona w celu poprawienia życia emerytów.

Politykowi PiS odpowiedzieli internauci:

"Trzeba zbudować taki system, dzięki któremu będzie się opłacało tym, którzy będą chcieli dłużej pracować". Nie ma tu nic o majstrowaniu przy systemie emertalnym którego pan tak pilnie wyczekuje. Trzeba przy systemie emerytalnym zbudować coś, co spowoduje opłacalność dłuższej pracy".

"Pan Wójcik chce, żeby Polacy nadal pobierali głodowe emerytury".

"Mam nadzieję, że będzie majstrował, bo to, co mamy teraz sprawia, że ludzie z mojego pokolenia wiedzą, że dorzucają się do systemu, z którego nie skorzystają. Dla nas nie będzie emerytur. Wy się tym nie martwicie, ale plebs, który was utrzymuje już tak".

"Widzę Michał, że jak w pierwszej klasie było czytanie ze zrozumieniem, to akurat chorowałeś".

           Popierasz Wójcika - kciuk w górę!


+ 14
- 1797

Polub Polityczek.pl