39822463072_214093e520_c.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska zareagowała na aktywność Rafała Trzaskowskiego.

Kandydat KO pojawił się w piątek w woj. kujawsko-pomorskim, m.in. w Toruniu i Włocławku. Na spotkaniu w "grodzie Kopernika" prezydent Warszawy mówił m.in. o osobach niepełnosprawnych (na spotkaniu była obecna posłanka Iwona Hartwich). Trzaskowski przypominał, jak władza potraktowała strajkujących niepełnosprawnych w Sejmie.

- Widzieliśmy, jak z pogardą dzisiejsza władza potraktowała rodziców osób z niepełnosprawnościami, właśnie stąd, z Torunia.

Szef warszawskiego ratusza obiecał, że jako prezydent Polski będzie stał przy najsłabszych.

- Obiecuję wam także, że podpiszę „deklarację toruńską” - deklarację, która pomoże nam wszystkim stać przy wszystkich z niepełnosprawnościami, że powołam radę przy prezydencie, która będzie się zajmowała problemami osób z niepełnosprawnościami.

Trzaskowski krytykował obóz władzy za napuszczanie Polaków na siebie.

- Próbuje się przeciwstawiać jednych drugim, a przecież my wszyscy jesteśmy dumnymi Polkami i Polakami. Nie damy się dzielić, nie damy się poróżnić i to, co najważniejsze; patrząc na was, że dzisiaj jesteśmy absolutnie gotowi do tego, żeby odtworzyć wspólnotę i żeby ze sobą rozmawiać z uśmiechem, życzliwością. Dziękuję wam za to.

***

Do słów wypowiadanych przez Rafała Trzaskowskiego odniosła się Elżbieta Rafalska. Polityczka pisze o "gębie" kandydata KO.

- Ma Pan gębę pełną frazesów. Zęby bolą od słuchania... - oburza się europosłanka PiS-u.

- Bo może tylko tyle miał drobnych w portfelu. Mnie zęby bolą od czytania tweetów pani z partii, która okradła PCK - zareagowała dziennikarka Aneta Mościcka.

- Gębę? Widać ludzi PiS nawet Europa nie potrafi nauczyć zasad kindersztuby - odpowiedział dziennikarz Tomasz Lis.

Reakcje internautów:

"Jak zęby Panią bolą, to może koleżanka Zalewska poleci swojego stomatologa, bo uśmiech ma imponujący...".

"Siedź cicho i angielskiego się ucz, bo tylko wiochę w Brukseli robisz".

"Pani z własnej kieszeni nie dałaby NIC!".

"A my, podatnicy, najbardziej lubimy słuchać Dudy, jak głosi wszem i wobec, że 500+ i dodatkowe pieniądze to ON DAŁ i PiS. Ze swoich pieniędzy, do diabła, czy z naszych? Trochę umiaru".

          Popierasz Rafalską - kciuk w górę!


+ 26
- 1846

Polub Polityczek.pl