49970317447_216f8157a7_c.jpg

Prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej (w wyborach prezydenckich 28 czerwca) Rafał Trzaskowski pojawił się dzisiaj w ramach trwającej kampanii prezydenckiej w województwie kujawsko-pomorskim.

Praca. Włocławek – tu dobrze znają wartość pracy. Jeszcze niedawno bezrobocie wynosiło tu ok. 30 proc., ale dzięki wysiłkowi mieszkańców i samorządowców udało się wyjść na prostą. To powód do wielkiej dumy. Szacunek dla pracy to coś, na czym nam najbardziej zależy. Dziś trzeba walczyć o każde miejsce pracy. Dziś nie padają duże zakłady, tylko małe, rodzinne firmy.

Szkoła. Jako ojca, nic nie denerwuje mnie bardziej niż to, co oni robią z edukacją. Chaos i szczucie na nauczycieli! A co jest ważniejszego niż przyszłość naszych dzieci?

Rolnictwo. Pomoc dla rolników powinna być dziś priorytetem. Rząd natomiast pozostawił rolników samych sobie. Słyszę głosy, że nawet „suszowe” z zeszłego roku nie zostało w pełni wypłacone. Dziś proponuję konkretny program antykryzysowy! Miało być wyrównanie dopłat bezpośrednich – nie ma. Miała być "tarcza" dla rolników – ale jest dziurawa i wiele gospodarstw zostawiono samym sobie. To świadczy o małej wiarygodności Andrzeja Dudy i rządu PiS, ale przede wszystkim uderza w kluczową branżę.

Trzaskowski poruszył dzisiaj także temat Trybunału Konstytucyjnego przejętego w ostatnich latach przez polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzeja Dudę.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiada zaprzysiężenie trzech zgodnie wybranych z prawem sędziów Trybunału Konstytucyjnego, od których ślubowania nie przyjął prezydent Andrzej Duda.

Na zapowiedź Trzaskowskiego zareagowali internauci:

"Zaprzysiężenie, a nie mianowanie. Sędziów TK "mianuje"  Sejm. 3 sędziowie TK wybrani w 2015 r. są już od 2015 r. sędziami TK".

"I niech cofnie nominacje dublerów WSZĘDZIE. Tak , wiem, nie ma takiej procedury, tak samo, jak nie ma procedury powoływania dublerów. I wniosek do sądu o zwrot nieprawnie pobranych wynagrodzeń wraz z odsetkami, przywłaszczenie funkcji funkcjonariusza (art.227kk) itd.".

"Powinien też powołać od razu np. Kieresa na wiceprezesa TK (Muszyński, jako dubler, nie jest i nie może być wice) oraz wezwać do przeprowadzenia prawidłowej procedury wyboru prezesa TK (Julia została powołana z naruszeniem własnej, pisowskiej ustawy)".

"Czuję powiew normalności i wolności...".

     Popierasz Trzaskowskiego - kciuk w górę!


+ 751
- 5

Polub Polityczek.pl