49500857751_4545647f7e_c.jpg

Senator Wadim Tyszkiewicz wypowiedział się o wczorajszej debacie prezydenckiej organizowanej przez Telewizję Publiczną.

TVP zorganizowała debatę przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 28 czerwca. Po debacie szerzej komentowane są pytania zadawane przez prowadzącego debatę Michała Adamczyka niż odpowiedzi samych kandydatów. To pokazuje, na jak niskim poziomie stało wydarzenie zorganizowane przez TVP.

- Na pewno debatę przegrała TVP. To była warsztatowa żenada - ocenia Marcin Celiński z magazynu "Liberte!".

Pytania zadawane przez Adamczyka nie ulega wątpliwości, że miały jeden cel - pokazać w złym świetle kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Mimo wielu pułapek przygotowanych na prezydenta Warszawy ten umiejętnie nie dawał się w nie złapać.

Komentarz Tyszkiewicza

Senator Wadim Tyszkiewicz zwraca uwagę na zachowanie TVP po debacie prezydenckiej. Tuż po niej prezydent Andrzej Duda jako jedyny z kandydatów miał możliwość dodatkowego wypowiedzenia się w ramach wywiadu.

- To są równe szanse kandydatów? To są bolszewickie metody. To są katolicy, którzy uczciwość i honor mają w głębokim poważaniu? Pomijam już zadawane pytania ustawione tendencyjnie pod pana Dudę. Według mnie ci, którzy za publiczne pieniądze manipulują opinią publiczną, oszukują suwerena i działają w interesie jednej partii, są pospolitymi przestępcami i powinni w wolnym kraju stanąć przed niezawisłym sądem. Powtórzę: to są przestępcy - komentuje Tyszkiewicz.

- A rozhahany w TVP Info A.Duda mam nadzieję, że zapłaci za swoje niegodziwości. Mówiąc jego językiem, "to nie człowiek, to ideologia". Obrzydliwy partyjny aparatczyk - dodaje senator.

          Popierasz Tyszkiewicza - kciuk w górę!


+ 1285
- 12

Polub Polityczek.pl