aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdlepddddddddddd.jpg

Aktor Włodzimierz Matuszak skomentował ostatnie wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na temat społeczności LGBT.

Duda postanowił przyciągnąć do siebie skrajnie prawicy elektorat i w tym celu zaczął ostro atakować mniejszości seksualne. Kandydat PiS liczy, że w drugiej turze zostanie poparty przez wyborców Krzysztofa Bosaka i tym samym uda mu się zdobyć reelekcję na urzędzie prezydenta Polski.

Do ostatnich wypowiedzi Dudy - poza światowymi mediami - odniosła się także ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

- USA potępiają dyskryminację i nienawiść na tle rasowym, religijnym, pochodzenia lub orientacji seksualnej - oświadczyła amerykańska polityczka.

Obojętnym wobec ataków Dudy na społeczność LGBT nie pozostaje także Włodzimierz Matuszak. Zdaniem aktora Duda powinien zostać pozbawiony prawa reprezentowania Polaków w kraju i na świecie.

- Pańskie skandaliczne słowa skierowane przeciwko ludziom LGBTQ+ powinny odebrać Panu prawo do reprezentowania wszystkich Polaków w kraju i na świecie - zwraca się artysta do Dudy.

- Pańskie stanowisko w tej sprawie, jak i wypowiedzi Pańskich współpracowników jako żywo przypominają propagandę przedwojennej III Rzeszy. Nie zauważył Pan tego?. Przecież Pan się ciągle uczy. Może należałoby zajrzeć do podręczników z historii. Rozumiem, że partia, którą Pan reprezentuje zrobi wszystko, aby zachować pełnię władzy. Dlatego będziecie łapać się najbardziej haniebnych metod, aby dalej móc bezkarnie realizować swoje interesy. Zapytam wprost. Gdyby okazało się, że Pańskie i Pana współpracowników dzieci należą do społeczności LGBT automatycznie przestałyby być LUDŹMI? Według mnie NIE! A według Pana? - pyta Włodzimierz Matuszak Andrzeja Dudę.

Aktor do swojego postu umieszczonego na Facebooku dołączył zdjęcie z Parady Równości odbywającej się w 2016 r.

          Popierasz Matuszaka - kciuk w górę!


+ 727
- 12

Polub Polityczek.pl