aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadledflrfffffffffffffff.jpg

Ks. prof. Alfred Wierzbicki gościł na antenie programu "Kropka nad i". Duchowny odnosił się m.in. do ostatnich ataków rządzących na społeczność LGBT.

Andrzej Duda. Zgroza mnie ogarnia i swoista rozpacz, że prezydent próbuje grać ludźmi, którzy są innej orientacji seksualnej. Żal mi, że w Polsce tak mało chrześcijaństwa, wrażliwości na człowieka.

O słowach posła Czarnka na temat LGBT. Jak można powiedzieć, że można kogoś pozbawić praw człowieka? Są pewne poglądy, które cofają nas cywilizacyjnie, nie licują ze chrześcijaństwem i duchem Uniwersytetu.

List biskupa Janiaka. To jest próba skargi, ale wolałbym, żeby oczekiwał, aż Stolica Apostolska wypowie się w jego sprawie, jeszcze nikt go nie osądził. Biskup Janiak, zamiast oczekiwać na rozstrzygniecie, próbuje mącić.

***

Do słów duchownego odniósł się mediach społecznościowych poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Wcześniej wypowiedzi Czarnka skomentował Katolicki Uniwersytet Lubelski - poseł PiS jest tam wykładowcą.

„Równość między ludźmi w sposób istotny dotyczy ich godności osobistej i praw z niej wypływających: Należy (...) przezwyciężać (...) wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to (...) ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu” (1935 Katechizm Kościoła Katolickiego)" - czytamy w oświadczeniu KUL-u. Pisma dot. wydalenia Czarnka z Uniwersytetu będą kierowane do rzecznika dyscyplinarnego.

Czarnek broni się i deklaruje, że KUL wstydzi się wypowiedzi ks. Wierzbickiego.

- KUL się wstydzi wypowiedzi tego księdza. Nie od dziś - pisze Czarnek na Twitterze.

Poseł PiS doczekał się odpowiedzi ze strony internautów:

"Prawda w oczy kole? Niestety, Czopek, jesteś zacietrzewiony w nienawiści. W średniowieczu paliłbyś czarownice".

"Ksiądz wyklęty przez Czarnka, a to dobre (śmiech). Ps. To KUL odcina się od Pana ohydnej wypowiedzi o LGBT".

"Zamilknij dzikusie. Doktor habilitowany, wstyd dla środowiska akademickiego".

"Super wypowiedź ks. prof. Wierzbickiego. Czyn można potępiać, ale nie człowieka a tym bardziej pozbawiać go człowieczeństwa. To Pan nic nie rozumie i to jest przerażające. Przez takich jak Pan, Andrzej Duda i Jacek Żalek pogłębiają się podziały społeczne".

          Popierasz Czarnka - kciuk w górę!


+ 22
- 1488

Polub Polityczek.pl