32499242927_3623e4ac01_c.jpg

Szef praskiego ratusza Zdeněk Hřib wypowiedział się na temat wyborów prezydenckich w Polsce.

Hřib umieścił w mediach społecznościowych informacje o słowach prezydenta Andrzeja Dudy na temat społeczności LGBT. Chodzi o wypowiedź Dudy, w której polski prezydent oświadczył, iż "ideologia LGBT" jest bardziej niszcząca od ideologii komunistycznej.

- Nie po to pokolenie moich rodziców przez 40 lat walczyło, żeby wyrzucić ideologię komunistyczną ze szkół, żeby nie można jej było wciskać dzieciom, żeby nie można było prać mózgów młodzieży i indoktrynować ich, młodych ludzi, dzieci, żołnierzy w wojsku, w organizacjach młodzieżowych, nie po to walczyli, żebyśmy teraz godzili się na to, żeby przyszła inna ideologia, jeszcze bardziej niszcząca dla człowieka, ideologia, która pod frazesami szacunku i tolerancji ukrywa głęboką nietolerancję i eliminację, wykluczenie wszystkich tych, którzy nie chcą jej ulec - wypowiadał się Duda.

Słowa polskiego prezydenta były cytowane przez światowe media. Następnie PAD usiłował się nieudolnie bronić, pisząc, iż media wyrwały jego słowa z kontekstu i prosząc, aby nie rozsyłały one kłamliwych informacji.

Duda doczekał się odpowiedzi ze strony agencji Reuters, która oświadczyła, że PAD nie wskazał, w którym miejscu miało dojść do wyrwania słów z kontekstu.

Kandydat PiS w wyborach 28 czerwca postanowił nie kontynuować wymiany zdań.

Dzisiaj to sprawy postanowił odnieść się burmistrz czeskiej Pragi Zdeněk Hřib.

-  Według polskiego prezydenta Andrzeja Dudy ruch LGBT stanowi większe zagrożenie niż komunizm. Ale nie wiem nic o tym, żeby LGBT zabiło 100 milionów ludzi - pisze polityk na Twitterze. 

Hřib dodaje, że trzyma kciuki w wyborach prezdenckich w Polsce za Rafała Trzaskowskiego.

- Kolega Trzaskowski, prezydent Warszawy wręcz przeciwnie, jest zwolennikiem wolności myśli i broni praw mniejszości. Trzymam za niego kciuki w wyborach prezydenckich - pisze Hřib odnosząc się do wypowiedzi Dudy. 

          Popierasz Czecha - kciuk w górę!

+ 687
- 3

Polub Polityczek.pl