49969538158_0d068f39ef_c.jpg

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ramach trwającej kampanii prezydenckiej przedstawił na dzisiejszej konferencji zespół doradców ds. Bezpieczeństwa i Obrony Polski.

Kandydat Koalicji Obywatelskie w wyborach 28 czerwca mówił dzisiaj o obronności, jako że prezydent Polski pełni także stanowisko zwierzchnika sił zbrojnych. Nie zabrakło odwołań do wydarzeń związanych z wojskiem w ciągu ostatnich 5 lat, kiedy u władzy są politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydentura. Zapowiadam, że będę dbał o honor i etos polskiego żołnierza. To jest niesłychanie istotne, gdyż od 5 lat obserwujemy nie tylko chaos w wojsku polskim, ale i niszczenie etosu polskiego żołnierza. Jeżeli zostanę Prezydentem RP, wtedy zgodnie z art. 134 Konstytucji RP wystąpię o postawienie Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu. Fundamentalne znaczenie ma dzisiaj wzmocnienie kompetencji Prezydenta w dziedzinie nadzoru, między innymi w obronności, dlatego o tym dzisiaj rozmawiamy. Silny, niezależny Prezydent to silne państwo.

NATO. Dbanie o naszą pozycję w NATO i o rozwój polskiego, innowacyjnego przemysłu zbrojeniowego to istotne wyzwania w tych trudnych czasach. O to zamierzam zadbać.

EaoAto7WoAATU34.jpg

- Teraz Rafał Trzaskowski zastawił pułapkę na PiS. Wrzucenie do kampanii tematu Antoniego Macierewicza, który miałby stanąć przed Trybunałem Stanu, to zmuszanie PAD i PiS do obrony kontrowersyjnego polityka, który prezydentowi Dudzie w kampanii może tylko zaszkodzić. Sprytny ruch - ocenia dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, "Rzeczpospolita".  

Uwagę internautów przyciągnęło pytanie do Rafała Trzaskowskiego zadane przez dziennikarza w języku angielskim. Prezydent Warszawy poradził sobie z nim bez najmniejszych problemów.

Reakcje internatów:

"Zaraz wyjdzie Andrzej i powie, że dis is dis is wery wery wery maj ołn ekspirjence".

"Nie wiem, co mi się bardziej podoba. To, co mówi, czy to jak mówi. Ale w sumie nie muszę chyba wybierać.
Jakiś taki spokój mnie ogarnął. Dawno tego nie czułam".

"No ewidentnie Trzaskowski nie uczył się angielskiego w Szkole TVP".

"Jak tak można... na złość Dudzie robić! I to w obcych językach! (śmiech)".

       Popierasz Trzaskowskiego - kciuk w górę!


+ 3502
- 45

Polub Polityczek.pl