50000975108_1b9bc92a68_c_1.jpg

Prezydent Andrzej Duda w ramach trwającej kampanii prezydenckiej pojawił się dzisiaj w Lublinie.

Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziękuję, że mogłem po raz kolejny przybyć na KUL. To ważna dla Polski uczelnia, dla kształtowania kadr i społeczeństwa obywatelskiego. Dziękujemy za dorobek KUL, za pokolenia wychowane w duchu patriotycznym. Cieszę się, że trwa i rozwija się miejsce, w którym słowa głosił Jan Paweł II, słowa tak ważne dla wspólnoty Rzeczypospolitej. KUL kształcił młode kadry polskiej nauki szukając prawd i wzorca do naśladowania.

Kaczyński. Profesor Lech Kaczyński służył Rzeczypospolitej. To wielki autorytet. Chciał, aby Polska była krajem sprawiedliwym, a nie takim, w którym zwycięża cynizm i draństwo. Taką drogą powinien podążać każdy polityk.

Prezydentura. Swoją służbę rozpocząłem od działań prospołecznych - dla każdego Polaka. Realizowałem to, o co mnie państwo prosiliście.

LGBT. Na wszystkie ataki ideologiczne mam jedną odpowiedź - słowa Jana Pawła II, który jest naszym autorytetem moralnym. Proszę państwa o wsparcie. Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan. Przetrwać i trwać nadal. Rodzice mają prawo do ochrony swojego dziecka przed treściami niezgodnymi z ich poglądami.

Rodzina. Naszym celem jest, by przeciętnej polskiej rodzinie żyło się lepiej. Polska ma być dostatnia i bezpieczna. Możemy się różnić, ale proszę o to, abyśmy się wszyscy nawzajem szanowali. Cieszę się, że dzięki polskiej rodzinie zachowaliśmy kręgosłup. To właśnie rodzina pomogła nam przetrwać najtrudniejsze momenty w historii i nie możemy pozwolić sobie jej nam odebrać.

Eai9ZwyXsAQy9ax.jpg

***

- Jak sobie, kłamco i manipulatorze, zły człowieku, sam rodziny nie odbierzesz, przez jakieś "leśne ruchadła", to nikt ci jej nie odbierze, bo nie ma takiego zamiaru! Oszukujesz bezczelnie ludzi i szczujesz część z nich na drugą - zwraca się do Dudy publicysta Waldemar Kuczyński.

- Andrzej Duda przekonywał, że jego słowa, że LGBT to nie ludzie, zostały wyjęte z kontekstu a sam jest tolerancyjny. Na dowód tego zatrzymał w sztabie posła Czarnka, który stwierdził o osobach LGBT, że „ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”. Czego nie rozumiecie? - komentuje europoseł Robert Biedroń.

              Szanujesz Dudę - kciuk w górę!


+ 2
- 505

Polub Polityczek.pl