aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrplfffffffff.jpg

Dziennikarz Tomasz Sekielski odniósł się w swoim najnowszym programie internetowym "Sekielski Saturday Night Live" do ataków prezydenta Andrzeja Dudy na społeczność LGBT.

Sekielski popiera środowisko LGBT i zwraca uwagę, że ataki rządzących w stronę mniejszości seksualnych mogą mieć swoje złe konsekwencje, szczególnie z większymi trudnościami mogą borykać się osoby w mniejszych miejscowościach.

- (Słowa władzy, przedstawicieli Kościoła katolickiego o LGBT) czynią życie ludzi w małych miejscowościach, wsiach - przede wszystkim, w dużych też, ale w tych mniejszych jest jeszcze gorzej, czynią to życie nieznośnym, dramatycznym. Zrozumcie, że wasze słowa niosą konkretne przesłanie, które zachęca do nietolerancji. Szerzycie nietolerancję. Wyrządźcie olbrzymią krzywdę ludziom i im bliskim - zwraca się dziennikarz do władzy.

Zadaniem Sekielskiego sztab Dudy, jak i on sam atakuje społeczność LGBT, ponieważ chce tymi atakami przekonać do siebie elektorat Krzysztofa Bosaka, który miałby zagłosować na kandydata PiS w drugiej turze.

- Pan marionetka powinien sobie znaleźć inny temat do kampanii wyborczej. (...) Andrzej Duda nie powinien być prezydentem i to nawet nie chodzi o to, jak marnym jest prezydentem, nie chodzi o to, że sprowadził urząd prezydenta RP do roli długopisa, stał się Adrianem, człowiekiem memem. Chodzi o to, aby pojawił się jednak bezpiecznik, który powstrzyma PiS, wetując np. ustawy i nie pozwalając wprowadzać - gdyby takowe pomysły się pojawiły - homofobicznych zapisów w prawie które, by np. pozwalały penalizować osoby i środowisko LGBT.

- (Porażka Dudy) jest potrzebna Polsce. Głosujcie na każdego tylko nie na Andrzeja Dudę. (...) Mam nadzieję, że za to zło, które uczynił Andrzej Duda rozpoczynając nagonkę (...) że za to zło, które rozpętał sztab wyborczy Andrzeja Dudy, zapłacą wyborczą porażką, że okaże się, że jednak cyniczna kalkulacja wyborcza przegrywa z ludzką empatią. Że masowo pójdziemy 28 czerwca, aby zrobić pierwszy krok i odsunąć Andrzeja długopisa Dudę od władzy, mam taką nadzieję - komentuje Tomasz Sekielski.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdleddddddddddd.png

         Popierasz Sekielskiego - kciuk w górę!


+ 945
- 8

Polub Polityczek.pl