aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeodkeodkeodddddddddd.jpg

Agencja "Reuters" zareagowała na oświadczenie Andrzeja Dudy dotyczące słów polskiego prezydenta o społeczności LGBT.

Jeżeli Duda chciał zwiększyć swoją popularność na świecie, to z całą pewnością udało mu się to ostatnich dniach. Media z każdego kontynenty cytują bowiem słowa polskiego prezydenta atakujące społeczność LGBT.

Gdzie Duda nie pojawi się w ramach trwającej kampanii wyborczej, tam uderza w środowisko mniejszości seksualnych i wymądrza się na temat rodziny.

- Próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to jest ideologia.

- To jest obca ideologia.

- Nie po to pokolenie moich rodziców walczyło o wyrzucenie ideologii komunistycznej ze szkół, byśmy teraz godzili, żeby przyszła inna ideologia, jeszcze gorsza dla człowieka.

To zaledwie garstka cytatów Dudy z ostatnich dni, które nie przeszły niezauważone w światowych mediach. Artykuły nie spodobały się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który zarzuca dziennikarzom wyrwanie jego słów z kontekstu i rozsiewanie fake newsów.

- Wszyscy jesteśmy równi i każdemu należy się poszanowanie dla jego godności. To wartości konstytucyjne. Tak samo, jak małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny oraz rodzina, wraz z prawem rodziców do wychowania dzieci wg własnych przekonań - napisał Duda na swoją obronę, a następnie zwrócił się do dziennikarzy na świecie kolportujących jego słowa o LGBT.

- Po raz kolejny, w ramach brudnej walki politycznej, moje słowa zostały wyrwane z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość. Jednocześnie przekonania jakiejkolwiek mniejszości nie mogą zostać narzucone większości pod fałszywym pozorem tolerancji. W naszych czasach prawda stała się przestraszonym małym stworzeniem, które ukrywa się przed znacznie silniejszą poprawnością. Wierzę w świat, w którym prawdy, takie jak "MeToo", mogą mieć bezpieczną platformę. Gdzie możemy mówić to, co myślimy, gdzie słowa nie są przekręcone. Wierzę w tolerancję na wszelkie poglądy, więc proszę przestać rozpowszechniać fałszywe wiadomości - napisał w oświadczeniu Duda.

Polski prezydent doczekał się szybkiej odpowiedzi ze strony największej agencji informacyjnej na świecie. 

            Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 3
- 508

Polub Polityczek.pl