aaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkeokododkdddddd.jpg

Bartłomiej Sienkiewicz, były minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Platformy Obywatelskiej wypowiedział się na temat prezydenta Andrzeja Dudy.

Duda ściągnął w ostatnich dniach na Polskę wielką uwagę ze strony świata. Wszystko za sprawą homofobicznych wypowiedzi uderzających w społeczność LGBT.

- Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia - mówił PAD w Brzegu.

- To jest obca ideologia. To jest zjawisko, które owszem pojawia się w innych państwach, ale wzbudza ono ogromne wątpliwości w różnych aspektach. I nie ma dzisiaj proszę państwa zgody na to, aby w jakiejkolwiek formule to mogło być wprowadzone w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące - rozwijał swoją myśl kandydat PiS w wyborach prezydenckich 28 czerwca.

Na aktywność Dudy zareagował m.in. były premier Donald Tusk, który otwarcie stwierdził że PAD psuje wzierunek Polski.

- Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat - zakomunikował były przewodniczący Rady Europejskiej.

Gorzkich słów Dudzie nie szczędzi także Bartłomiej Sienkiewicz, który jest tego samego zdania co Tusk.

- Nic tak nie dewastuje wizerunku Polski w świecie niż kampania A.Dudy. To się przekłada wprost na bezpieczeństwo Polski - ocenia były minister na Twitterze.

- Jak byście zniszczyli konstytucję, niezależne sądy, armię, relacje z Unią Europejską, a do tego wciąż kłamali, że Polska od tego się stała silniejsza - też byście wrzeszczeli na wiecach o zagrożeniu LGBT. Ostatecznie co wam by zostało po 5 latach katastrofy? - dodaje Sienkiewicz.
         Popierasz Sienkiewicza - kciuk w górę!

+ 369
- 5

Polub Polityczek.pl