aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeodkeodeoekdoedddddddd.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski postanowił wypowiedzieć się na temat Donalda Tuska w kontekście wczorajszej wymiany zdań między byłym premierem i prezydentem Andrzejem Dudą.

Tusk skrytykował Dudę za prowadzenie kampanii wyborczej opartej na atakowaniu środowiska LGBT - informacje o wypowiedziach Dudy licznie przebijają się do mediów światowych.

- Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat - ocenił Tusk.

Po tych słowach wywiązała się dalsza dyskusja między Tuskiem i Dudą.

- Panie Donaldzie, miał Pan okazje wystartować w wyborach i prowadzić swoją kampanię. Był Pan dwukrotnie namawiany by się ze mną zmierzyć przez swoje środowisko. Wolał się Pan jednak schować za plecami Małgorzaty Kidawy Błońskiej a później Rafała Trzaskowskiego. Wie Pan jak się na taką postawe mówiło na podwórku? Cykor... - odpowiedział Duda.

- Panie Andrzeju, interesowała mnie konfrontacja z pańskim przełożonym. Ale, jak to mówią na podwórku... - kontynuował Tusk.

- Panie Przewodniczący, z moim Mistrzem, moim Prezydentem skonfrontował się Pan w 2005 roku. I przegrał Pan sromotnie... A co było potem wszyscy pamiętamy - zakończył rozmowę zdań Andrzej Duda.

***

- W 2010 roku prawdziwy Mistrz Prezydenta Dudy, czyli Jarosław Kaczyński przegrał wybory z Bronisławem Komorowskim. Takie są fakty. Dziś za nim stoi - komentuje poseł Cezary Tomczyk.

Do wymiany zdań odniósł się także poseł Tomasz Rzymkowski, który przypomina komisję ds. afery Amber Gold.

- Uciekał do toalety przed moimi pytaniami - pisze Rzymkowski o Tusku na Twitterze.

Posłowi Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzieli licznie internauci:

"A o co pan pytał? O kozy? Też bym wyszła".

"Przecież on Was tam wszystkich przeczołgał".

"Masz fantazję. Choć to pewnie bardziej konfabulacje".

"Z tego, co pamiętamy, to Tusk was przesłuchał (śmiech)".

"Największy cykor jest na Żoliborzu. Pilnuje go kilkunastu policjantów. Ciekawe, kto mu buty liże, bo łupieżem z marynarki wiadomo kto się zajmuje".

     Popierasz Rzymkowskiego - kciuk w górę!


+ 25
- 2188

Polub Polityczek.pl