37358033070_9931001543_k.jpg

Były premier Donald Tusk wypowiedział się na temat kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Od kilku dni Duda atakuje społeczność LGBT, o czym rozpisują się media na całym świecie. Kandydat PiS w najbliższych wyborach (28 czerwca) podpisał tzw. Kartę Rodziny - zakazuje ona propagowania "ideologii LGBT" (tak określił to PAD) w placówkach publicznych. Prezydent mówił o "obcej ideologii". Wszystko to nie pozostało niezauważone przez światowe media.

- Próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to jest ideologia - atakował Duda społeczność LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści) w Brzegu.

- Paskudny Duda może Polsce ofiarować tylko obrzydliwą wojnę ideologiczną i wykluczanie ludzi. Chcesz normalnej, otwartej, tolerancyjnej dla wszystkich i każdego Polski - pomóż kupić Dudzie bilet na drogę. Czas na wyprowadzkę z pałacu - komentuje dziennikarz Tomasz Lis.

Do zachowania Dudy postanowił się odnieść były premier Donald Tusk, który nie szczędzi gorzkich słów obecnej głowie państwa.

- Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat - napisał Tusk na Twitterze.

Były szef polskiego rządu i ex przewodniczący Rady Europejskiej doczekał się odpowiedzi ze strony Andrzeja Dudy.

- Miał Pan wystartować w wyborach (...) wolał się Pan jednak schować za plecami Małgorzaty Kidawy Błońskiej a później Rafała Trzaskowskiego. Wie Pan jak się na taką postawe mówiło na podwórku? Cykor... - zareagował PAD pod postem Tuska.

- Panie Andrzeju, interesowała mnie konfrontacja z pańskim przełożonym. Ale, jak to mówią na podwórku... - skwitował Tusk.

Duda doczekał się odpowiedzi także ze strony internautów:

"Ktoś, kto jest na każdą zawołanie Kaczyńskiego, wydziera się na nas jak dzisiaj na wiecu, ktoś to pełni funkcję długopisu śmie zwracać uwagę mężowi stanu, jakim jest D. Tusk? Panie Duda. Jest Pan żałosny".

"Na moim podwórku z kolei to na osobę, która atakuje słabszych albo mniejszość (#LGBT) mówiło się cykor. Swoją drogą musi pan mieć fatalne zdanie o prezesie J. Kaczyńskim, którego PiS od lat chowa w czasie kampanii za Beatą Szydło, Mateuszem Morawieckim".

"Napisał człowiek, który boi się 70-letniego dziadka z Nowogrodzkiej".

"Anżej! Podstawowy błąd. Z Panem Tuskiem nie dasz rady. Nie ta klasa. To jakbyś do konia od tyłu podszedł". 

           Popierasz Tuska - kciuk w górę!

+ 1471
- 26

Polub Polityczek.pl