aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdlpedddddddddddddd.jpg

Europosłanka Magdalena Adamowicz odniosła się do dzisiejszych słów prezydenta Andrzeja Dudy wypowiedzianych w Brzegu (woj. opolskie).

Duda brutalnie zaatakował społeczność LGBT, wstawiając się za słowami posła Jacka Żalka wypowiedzianymi w czasie wczorajszego wydania programu "Fakty po faktach". Żalek stwierdził, że LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści) to nie ludzie a ideologia. Po tych słowach dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska przerwała wywiad z politykiem zjednoczonej prawicy.

- Jeśli poseł mówi, że LGBT to nie są ludzie, to ja nie mam wyboru. Nie mogę dać przyzwolenia na odhumanizowanie ludzi. Jak wyglądałaby moja stacja, jak wyglądałabym ja, gdybym dawała przyzwolenie na coś takiego? - komentuje incydent Kolenda-Zaleska.

PAD bronił dzisiaj opinii Żalka. - Próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia. (...) Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie nową, ale to też jest neobolszewizm - deklarował kandydat PiS w wyborach prezydenckich.

Komentarze na temat słów Dudy.

Franciszek Sterczewski (poseł): "Wczoraj poseł Żalek pokazał, czym jest dno. Jednak dziś Andrzej Duda nie zawodzi i udowodnia, że w dno zawsze można zapukać i od spodu".

Jacek Nizinkiewicz (dziennikarz): "Andrzej Duda mówi, że LGBT to neobolszewizm:"Próbuje się wmówić, że to ludzie, a to ideologia". PAD porównując "ideologię LGBT", której nie potrafi wskazać, i porównując ją do komunizmu, zaprzecza własnej kampanii z 2015 r. PiS chce wojny ideologicznej, zastępczego tematu wyborczego".

Michał Kabaciński (ekspert od szkoleń medialnych): "Takiej pogardy ze strony PAD dawno nie było. W ogóle w kampaniach czegoś takiego nigdy nie powinno być. Można oceniać zachowania, patologie w życiu publicznym, ale nikt nie ma prawa stygmatyzować drugiego człowieka - to jest pełzający faszyzm".

Magdalena Adamowicz (europosłanka). "Smutny, bardzo smutny obraz upadku najgorszego prezydenta RP w naszej historii. Czas na wielki "Trzask" na ten hejterski wrzask".

        Popierasz Adamowicz - kciuk w górę!


+ 5614
- 97

Polub Polityczek.pl