EaY6p96WsAAvrFu.jpg

Prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich (28 czerwca) Rafał Trzaskowski pojawił się dzisiaj w Opolu.

Kultura. Dziękuję za gorące przyjęcie! Opole dla nas wszystkich to symbol wolnej kultury. Ja nie jestem od cenzurowania. Kultura musi być wolna. Nie może być tak, że jeżeli prezesowi nie spodoba się piosenka, to jest zdejmowana z anteny.

Społeczeństwo. Mamy dość, kiedy przez cały czas próbuje się nas dzielić na równych i równiejszych. A my jesteśmy przecież wszyscy tacy sami. Jesteśmy dumnymi Polkami i Polakami. Mamy wszyscy takie same marzenia. Myślimy o bezpieczeństwie, służbie zdrowia. I mamy dość tematów zastępczych! Wszyscy chcemy walczyć o czyste powietrze. Nie wolno nam się odwrócić plecami od tego, o czym myślą nasze dzieci. Dziękuję za transparent: "Co z klimatem?"! Mamy dość tego, że znów próbuje się szczuć jednych na drugich. Właśnie wtedy potrzebny jest silny prezydent, który powie dość.

Polska potrzebuje odbudowania wspólnoty. Polska potrzebuje gestu. Wczoraj napisałem list do członków i sympatyków PiS. Napisałem im: Nie jestem waszym wrogiem.

PiS. Jeżeli rządzący mówią o moralności, pytam: czy to jest moralne, żeby płacić dziesiątki milionów złotych ludziom zajmującym się zarządzaniem pustą łąką? Za kilka godzin będzie tu PAD. Trzeba mu zadać kilka pytań, m.in. o to, dlaczego żadna afera PiS nie została wyjaśniona? Gdzie był Pan Prezydent? Dlaczego władza nie mówiła prawdy górnikom, obiecując, że nie będzie zamykała kopalń, likwidowała miejsc pracy i importowała węgla? Niestety, Andrzej Duda nie jest szanowany nawet przez swoje środowisko. Tego też mamy dość.

TVP. Trzeba zlikwidować TVP Info. Nie da się odbudować autorytetu tej telewizji.

Do nietypowego zdarzenia za sprawą Rafała Trzaskowskiego doszło dzisiaj w Opolu. Prezydent Warszawy postanowił... przywitać się z wolontariuszami swojego głównego konkurenta - Andrzeja Dudy.

- Możemy się spierać, możemy się nie zgadzać, ale powinniśmy się szanować. Bo Polska jest wspólna! - skomentował Trzaskowski na Twitterze.

Na zachowanie kandydata KO zareagowali internauci:

"Klasa, brawo".

"Brawo Panie Rafale!".

"Piękny gest! Proszę dalej prowadzić taka kampanie - na coś takiego warto było czekać!".

"TVPiS poda, że rzucił się Pan na nich z pięściami".

    Popierasz Trzaskowskiego - kciuk w górę!


+ 1896
- 20

Polub Polityczek.pl