aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdodkodoffffff.jpg

Telewizja Publiczna postanowiła wyśmiać ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

W programie "W tyle wizji" odniesiono się do tematu budowy Fortu Trump w Polsce. Według doniesień Reutersa plan budowy bazy wojskowej jest coraz mniej prawdopodobny. Wszystko przez koszty związane z rozlokowaniem żołnierzy.

- Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych jednostek amerykańskich wraz z wyposażeniem - mówił Duda do Trumpa w 2018 r.

Polski prezydent zaproponował wówczas, że baza mogłaby nosić nazwę "Fort Trump". Pomysł ten początkowo spodobał się Trumpowi - znając ego amerykańskiego prezydenta i możliwość sygnowania swoim nazwiskiem całego projektu. Teraz okazuje, że realizacja przedsięwzięcia napotkała na przeszkody finansowe.

Do doniesień Reutersa postanowiła odnieść się ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która zaprzecza rewelacjom agencyjnym.

- Kolejne nieprawdziwe informacje! Negocjacje idą zgodnie z planem! Ich efekty będą jeszcze bardziej imponujące niż pierwotna wizja Prezydenta Donalda Trumpa i Prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Więcej informacji wkrótce - zapowiedziała Mosbacher.

- Propozycja Fort Trump została przedstawiona przez Polskę 2 lata temu. Ile mogą trwać negocjacje? Pani Mosbacher jest ambasadorem z nominacji politycznej. W przypadku porażki prezydenta Trumpa w wyborach w listopadzie przestanie pełnić obowiązki w styczniu 2021 - komentuje gen. Jarosław Stróżyk.

O całej sprawie poinformowała TVP. W programie "W tyle wizji" doszło jednak do absurdalnej sytuacji...

Reakcje internautów:

"Jezu, ale żenada".

"Typowe dla PiS TV".

"To prawdziwy upadek moralności PiS, ale i Państwa".

             Bronisz TVP - kciuk w górę!


+ 9
- 1287

Polub Polityczek.pl