aaaaaaaaaaaaaaaaaslepldpedpdlpededdddddd.jpg

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zareagował na narrację polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą mniejszości seksualnych.

Prezydent Andrzej Duda oburzył wczoraj opinię publiczną swoim atakiem na środowisko LGBT. PAD zapowiadał zakaz propagowania "ideologii LGBT" w placówkach publicznych oraz nazywał "ideologię LGBT" - "obcą ideologią".

- To jest obca ideologia. To jest zjawisko, które owszem pojawia się w innych państwach, ale wzbudza ono ogromne wątpliwości w różnych aspektach. I nie ma dzisiaj proszę państwa zgody na to, aby w jakiejkolwiek formule to mogło być wprowadzone w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące - deklarował Andrzej Duda.

Do słów Dudy dołączył w programie "Gość Wiadomości" członek sztabu prezydenta europoseł Adam Bielan.

- Pan prezydent mówi jasno: zawetuję każdą ustawę, która będzie wprowadzać tzw. małżeństwa jednopłciowe, czyli małżeństwa homoseksualne, a wiemy, że taki jest plan w warszawskim ratuszu. (...) Paweł Rabiej, najbliższy współpracownik Rafała Trzaskowskiego, wiceprezydent Warszawy, wyraźnie mówił już jakiś czas temu o tzw. etapowaniu, czyli oswajaniu powolnym Polaków, poprzez wprowadzenie najpierw związków partnerskich, później tzw. małżeństw homoseksualnych, a to na końcu ma się zakończyć adopcją dzieci, przez te tzw. małżeństwa homoseksualne - straszył Bielan.

Na wypowiedzi polityka PiS postanowił zareagować prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- Panie Bielan, jako Polak- katolik niezaangażowany politycznie, mąż, ojciec, dziadek mam prośbę. Proszę mnie nie straszyć LGBT - skierował się Boniek do europosła.

- To jest właśnie kwintesencja tej dyskusji. Można mieć szacunek do tradycyjnej rodziny i równocześnie do środowisk LGBT. To się nie wyklucza. Podział jest fałszywy, on istnieje tylko w głowach. Nie mówiąc już, że Prezydent powinien szanować wszystkich obywateli, nie tylko hetero - chwali Bońka dziennikarz Janusz Schwertner, onet.pl.
           Popierasz Bońka - kciuk w górę!

+ 3209
- 23

Polub Polityczek.pl