aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspdlpdlddddddddddddddd.jpg

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis zareagował na dzisiejsze słowa prezydenta Andrzeja Dudy.

Kandydat PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich zaczął się dzisiaj wymądrzać, czym jest rodzina i jak ona powinna wyglądać.

- Polska rodzina przechowała nasze wartości. Rodzina jest szczególną wartością, która wymaga szczególnej pieczy ze strony państwa. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzn i takim pozostanie. To wynika expressis verbis z zapisów Konstytucji. Nie mam wątpliwości, że adopcja dzieci przez pary jednopłciowe nie może zostać wprowadzona - mówił Duda.

Prezydent straszył adopcją dzieci przez pary homoseksualne i zapowiedział zakaz propagowania "ideologii LGBT" w placówkach publicznych.

- To jest obca ideologia. To jest zjawisko, które owszem pojawia się w innych państwach, ale wzbudza ono ogromne wątpliwości w różnych aspektach. I nie ma dzisiaj proszę państwa zgody na to, aby w jakiejkolwiek formule to mogło być wprowadzone w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące - deklarował Andrzej Duda atakując mniejszośći seksualne. 

***

- PAD, który zaczynał kadencję od zaczepiania małolat na Twitterze, chce bronić dzieci przed wymyśloną "ideologią LGBT". Powiedzieć, że to żałosne, to nic nie powiedzieć. Politycznie próba odgrzania emocji, które dały PiS wygraną w eurowyborach. Jednak dziś emocje społeczne są gdzie indziej - komentuje dziennikarka Renata Grochal.

- Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. Tak jak nie ma ideologii ludzi z niebieskimi oczami - mówi popularna nauczycielka angielskiego Arlena Witt.

Do dyskusji na temat rodziny dołączył dziennikarz Tomasz Lis, który udostępnił film prezentujący Rafała Trzaskowskiego wraz z rodziną. Naczelny "Newsweeka" skierował kilka słów do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdldpddddd.png

- W zeszłym tygodniu po ataku Kaczyńskiego na opozycję, czułem się jak chamska hołota. Gdy Duda i PiS szczują na LGBT, mogę być homoseksualistą, a jutro Żydem albo Arabem, w zależności od tego, czy nasi brunatni będą grali antysemityzmem, czy strachem przed uchodźcami. Mali ludzie. Obciachowy Duda po pięciu latach obciachowej prezydentury, w akcje desperacji szczuje na ludzi LGBT. Żałosny finał żałosnej kadencji. A może tak chociaż pożegnać sie z narodem honorowo? - dodaje Tomasz Lis. 

            Popierasz Lisa - kciuk w górę!


+ 1065
- 17

Polub Polityczek.pl