aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksrokrofktfkofkfffffffffff.jpg

Europoseł Robert Biedroń odpowiedział na dzisiejszy atak prezydenta Andrzeja Dudy wymierzony w środowisko mniejszości seksualnych.

Andrzej Duda w ramach trwającej kampanii prezydenckiej postanowił dzisiaj mówić o rodzinie.

- Rodzina zasługuje na szczególne wsparcie ze strony państwa. Rodzina tworzy i buduje społeczeństwo. Nasza tożsamość pomogła nam przetrwać najtrudniejsze czasy w dzieciach. Polska rodzina przechowała nasze wartości. Rodzina jest szczególną wartością, która wymaga szczególnej pieczy ze strony państwa.

Nie obyło się bez odniesień do mniejszości seksualnych. Zdaniem kandydata PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich należy chronić dzieci przed "ideologią LGBT".

- A więc zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych. Prawo rodziców do decydowania, w jakim duchu chcą kształcić i wychowywać swoje dzieci - podkreślał prezydent.

- Prezydent Andrzej Duda znów pokazał, że takie wartości, jak równość i prawa człowieka są mu bardzo dalekie. Powtarza szkodliwą narrację swojego środowiska politycznego nt. edukacji seksualnej i praw osób LGBTI. Nie tego oczekujemy od prezydenta kraju UE w XXI wieku - komentuje europosłanka Sylwia Spurek.

- Czy to szczucie na osoby homoseksualne jest niezbędne w kampanii urzędującego prezydenta? - pyta dziennikarz Rafał Mrowicki z "Dziennika Bałtyckiego".

Do słów Dudy odniósł się także europoseł Robert Biedroń.

Jakub Majmurek (publicysta): "Prezydent Duda otwarcie gra homofobiczną kartą, kosztem rodzin LGBT i dzieci. Postulaty "zakazu propagowania LGBT w instytucjach publicznych" to coś, co powinno spowodować autentyczny alarm - to jest standard putinowski stawiający nas poza cywilizowanym światem".

Maciej Bąk (dziennikarz, Radio Zet): "To oczywiste, że Andrzej Duda wchodząc w temat "ideologii" LGBT mobilizuje swój elektorat plus łasi się do Konfederacji. Ale też stawia nas w coraz gorszej pozycji negocjacyjnej przy rozdzielaniu 750 mld euro unijnej kasy na walkę z kryzysem. Unia jest wrażliwa na dyskryminację".

          Popierasz Biedronia - kciuk w górę!


+ 372
- 6

Polub Polityczek.pl