aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkedkoedeodddddddd.jpg

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski gościł dzisiaj na antenie Polsat News.

Minister zdrowia został zapytany przez prowadzącego rozmowę Bogdana Rymanowskiego o osoby sceptycznie nastawienie do szczepionek. Jedną z takich osób jest piosenkarka Edyta Górniak.

- Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Wolę odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek cokolwiek wstrzyknąć w mój organizm. (...) – Zdecydowanie ktoś za tym stoi. Globaliści. Nie chciałabym powiedzieć wszystkiego, co myślę, bo mogłabym pogrążyć ludzi w jeszcze większym smutku. Ludzie świadomi są zagrożeniem dla liderów światowych. Lepiej mieć masę ludzi, którzy wykonają polecenia. Takim ludziom łatwiej jest dyktować warunki życia - odnosiła się Górniak do pandemii koronawirusa w programie prawicowej telewizji internetowej "wRealu24".

Na te słowa odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyk, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jest skład substancji, od tego są eksperci.

To tłumaczenie nie przekonało Górniak, która zaproponowała Szumowskiemu spotkanie.

"Jako osoba przyjmująca stanowisko obrony zdrowia swoich Rodaków dość mało promuje Pan zdrowy tryb życia w Polsce. Jako kardiolog wie Pan z pewnością dokładnie, w jaki sposób zbudowany jest i funkcjonuje organizm ludzki. Zgodzi się Pan więc ze mną jak sądzę, że na ten sam lek / szczepienie każdy organizm zareaguje inaczej. Może nawet reagować w sposób dowolnie skrajny".

"Przyznam natomiast rację w kwestii składu leków aptecznych. Faktycznie ich chemiczną kompozycję znamy tylko z dołączonych ulotek. Możemy zaufać temu lub nie. Jednak nikt nie zmusza ludzi do zażywania leków. To dość precyzyjna różnica, która wyklucza Pana argument".

"Chętnie więc spotkam się jak Pan sugeruje »twarzą w twarz«, aby przekonał mnie Pan do swojej wiedzy w zakresie przymusowych szczepień" - pisała Górniak do Szumowskiego.

Do spotkania polityka z artystką jeszcze nie doszło, jednak minister kolejny raz został zapytany o sprawę w Polsat News. Szef resortu zdrowia oświadczył, że bardzo lubi piosenki Górniak i oglądał... "Orła Cień" (utwór zespołu Varius Manx".

Z czego może wynikać pomyłka Szumowskiego?

Być może zbyt mocno osłuchał się "ostrego cienia mgły" prezydenta Andrzeja Dudy.

          Zaszczepisz się na koronawirusa - kciuk w górę!

+ 257
- 274

Polub Polityczek.pl