file.andrzej-duda.jpg

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się dzisiaj o sędziach Sądu Najwyższego.

PAD został zaczepiony przez mieszkańca Bytowa okrzykiem "marionetka". Kandydatowi PiS w nadchodzących wyborach prezydenckich nie spodobało się to hasło i postanowił podejść do mężczyzny. W czasie wymiany zdań Duda zaatakował sędziów Sądu Najwyższego.

- Wtedy, kiedy się najbardziej spodziewaliśmy weta, żeby nie był upolityczniony Sąd Najwyższy, to wtedy pan się nie zachował - mówił mężczyzna do Dudy.

- Upolityczniony? Proszę pana, o czym pan mówi, o tych komuchach, którzy tam zasiadali, PZPR-owcach, co skazywali ludzi w stanie wojennym?! Niech pan nie żartuje - odpowiedział prezydent.

- Andrzej Duda mówi coś o inwektywach, a sam zaczyna od nazywania sędziów Sądu Najwyższego - których wspólnie z PiS próbował wyrzucić; zatrzymała to UE i presja społeczeństwa obywatelskiego - "komuchy". PAD próbował usunąć m.in. sędziego Zabłockiego, obrońcę rotmistrza Pileckiego - krytykuje Dudę Marek Tatała, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Do słów Andrzeja Dudy odnoszą się dziennikarze.

- Obrzydliwy typ Andrzej Duda powiedział o komuchach w Sądzie Najwyższym. Ten pan nigdy nie przestanie kłamać. W Sądzie Najwyższym jest 2 sędziów, którzy orzekali w stanie wojennym. Dekomunizacja według Dudy to wsadzenie komunisty Piotrowicza i Przyłębskiej z młodzieżówki komunistycznej PZPR do TK - komentuje Aneta Mościcka.

- PAD mówi, że w Sądzie Najwyższym były "komuchy". Pewnie miał na myśli np. sędziego Zabłockiego, który jako adwokat walczył o rehabilitację rotmistrza Pileckiego... I jeszcze mówi to prezydent, który odebrał przysięgę od prawdziwego komucha, czyli Piotrowicza - wypowiada się Kamil Dziubka, onet.pl.

Na słowa kandydata PiS zareagowali także internauci.

"O jakich komuchach mówi PAD ? Piotrowicz?".

"Za te komuchy to już powinny lecieć pozwy".

"Panie Andrzej Duda, zapewniam Pana, że nie jest pan moim prezydentem i nigdy nie będzie. Słowa "komuchy" w ustach pana, jako prezydenta, o sędziach wybranych zgodnie z prawem, świadczą tylko o pana partyjnej prezydenturze".

"Dlaczego Adrian się tak wydziera? Chyba mu nerwy puszczają... oj będzie dziś klaps na Nowogrodzkiej od prezesa. I ci ludzie z wypranymi mózgami przez TVP PiS. Podziwiam tego faceta za odwagę, bo ja bym Adrianowi napluł w twarz. Za ojczyznę i za to, co z nią zrobił".

        Zagłosujesz na Dudę - kciuk w górę!


+ 12
- 967

Polub Polityczek.pl