aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaacprefrfgkogktogkgggggggggggg.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek zaatakował zgromadzonych dzisiaj przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

Przed SN zgromadziły się osoby, które chciały wyrazić swoje poparcie dla sędziego Igora Tulei. Sprawa sędziego z warszawskiego Sądu Okręgowego była dzisiaj rozpatrywana przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

- Sędzia Igor Tuleya za wykonywanie swoich obowiązków jest atakowany przez nielegalnie powołane na swoje stanowiska osoby, z pogardą dla prawa UE obowiązującego w Polsce na mocy Konstytucji, a więc woli suwerena. Sędziemu należy się szacunek i wsparcie, niesędziom potępienie - komentował prawnik prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Izba Dyscyplinarna uznała, że sędzia Tuleya działał zgodnie z prawem i tym samym pozostawiła mu immunitet - o jego uchylenie wnosiła prokuratura.

- Decyzję podjął na posiedzeniu niejawnym, jednoosobowo Jacek Wygoda, kolejno policjant, dyrektor departamentu w Głównym Urzędzie Celnym, funkcjonariusz CBA, prokurator, dyrektor Pionu Lustracyjnego w IPN, prokurator Prokuratury Krajowej, obecnie ID SN - informuje dziennikarz Tomasz Skory, radio RMF FM.

Zgromadzenie osób przed Sądem Najwyższym nie spodobało się posłowi PiS-u Rafałowi Bochenkowi. Polityk napisał w mediach społecznościowych, m.in. że zebrane osoby nie są już sędziami.

"Już dawno nie są sędziami, a bardziej politykami. Dziś robią z siebie ofiary. Ubliżają tym, którzy uczciwie orzekają w zaciszu sal sądowych. Niemieckie media przybyły z odsieczą. Żenujący spektakl" - napisał były rzecznik rządu Beaty Szydło na Twitterze.

- Proszę się nie bać. Pan Sędzia Tuleya z pewnością się wyłączy od orzekania, gdy już staniecie przed sądem - odpowiedział adwokat Bartek Piotrowski.

Politykowi odpowiedzieli także internauci:

"Pomyśl Rafałek, gdybyś znał niemiecki, to może w ARD pokazywałbyś teraz wyż nad Berlinem i przelotne opady w Stuttgarcie. Za ojro. A tak siedzisz w tym PiS-ie i piszesz głupotki na tłiterku. Słabo poszło, c'nie?" .

"Rafałku, żenadą jest fakt, że płacą Ci podatnicy... reszta to Twoje "widzi mi się, chciałbym" itd.".

"Po raz kolejny plujesz synku bolszewickimi epitetami na ludzi, do których nie dorastasz. to naprawdę zły pomysł na karierę. Słowa mają swoje znaczenie. Swoich kiedyś będziesz się wstydził".

"Dla zwykłych ludzi symbolem jest Sędzia Tuleja, dla ciebie i Dudy prokurator stanu wojennego Piotrowicz! Każdy ma inne autorytety".

"Bochenek atakuje media niemieckie, Bielan amerykański TVN. A przyczyną tej medialnej biegunki jest strach, strach, rany boskie- Trzaskowski w 5 dni zebrał ponad milion podpisów".

        Szanujesz Bochenka - kciuk w górę!


+ 8
- 1422

Polub Polityczek.pl