49971296548_705feabae0_c.jpg

Minister zdrowia Łukasz Szumowski gościł dzisiaj na antenie radia RMF FM.

Wzrost zachorowań. Rekord zachorowań wynika z czegoś, co robimy w sposób bezprecedensowy w Europie – wymazujemy wielkie zakłady przemysłowe. To jest model epidemii ogniskowej. I taką będziemy mieli. My nie kończymy epidemii. Nie lekceważmy ognisk. Gdybyśmy ich nie opanowali, gdyby one się rozeszły, mielibyśmy chorych na ulicach. Dystans społeczny stał się fikcją? Niestety. Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię. Tak. Mamy epidemię.

Śląsk. Jest tak samo wolny – albo zajęty – przez koronawirusa, jak reszta kraju. Gdybyśmy nie wymazywali więcej górników, mielibyśmy spadek (zakażeń). Chcemy, żeby wszystkie kopalnie wróciły do pracy.

Szczepionka. Jest w początkowej fazie. Jeśli będzie bezpieczna, powinniśmy rozważyć wpisanie jej do kalendarza szczepień.

Luzowanie obostrzeń. Czeka nas niedługo otwarcie granic. Dziś ten temat będzie na Radzie Ministrów. Przymierzamy się do tego, żeby przywrócić ruch graniczny. Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy. Ale nie da się zrobić lockdownu ponownie.

Zachęta do głosowania korespondencyjnego. Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie. Za tydzień będę analizował całą sytuację.

Kontrowersje medialne. "Szumowski - człowiek z kryształu"? Nie czuję się. Byłbym bardzo podatny na stłuczenie. Wszystkie ataki na pana są atakami politycznymi? Zdecydowanie.

- Geniusz. Nie testujemy, nie będzie chorych. To lekarz? Serio? - komentuje dziennikarz Tomasz Lis.

- To wiele tłumaczy. Dlatego nie chcieli zrobić obowiązkowych testów dla medyków - odnosi się do słów ministra stowarzyszenie "Porozumienie Chirurgów".

      Popierasz Szumowskiego - kciuk w górę!


+ 7
- 377

Polub Polityczek.pl