aaaaaaaaaaaaaaaalepldedlpdlepdlepdlpddddddd.jpg

Fundacja Obywatelska zamierza postawić tamę przepływowi pieniędzy z budżetu państwa do Kościoła katolickiego.

Gdy kryzys gospodarczy hula na całym świecie przez koronawirusa - władze niemal w każdym zakątku świata oglądają publiczne pieniądze z każdej strony. Inaczej jest w Polsce, gdzie od lat nikt specjalnie środkami publicznymi się nie przejmuje - szczególnie tymi liczonymi w miliardach złotych kierowanymi do Kościoła katolickiego.

W celu rozbudzenia świadomości społecznej dot. pieniędzy, kierowanych przez państwo do Kościoła, Fundacja Obywatelska pod kierownictwem publicysty Kuby Wątłego (naczelny "Halo Radio") zbiera środki na materiały informujące społeczeństwo o korzyściach przyjmowanych przez Kościół.

- Szanowni Państwo, świadomi Obywatele! Wbrew pozorom, około 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE, nie spada kościołowi z nieba. To są pieniądze, które na skutek działań wszystkich partii i absolutnej większości polityków po 1989 roku, setkami kanałów, zasilają coroczny budżet kościoła, kosztem wielu społecznych potrzeb - czytamy w opisie zbiórki.

- Czas przestać "mylić" prywatną przestrzeń, jaką może być Wiara Każdej i Każdego z nas, od stale zwiększającego się poziomu finansowania kościoła katolickiego i to wprost z budżetu państwa! Pora, żebyśmy podjęli wspólny trud poinformowania Polaków, ile kosztuje nas rocznie kościół i jak bardzo te pieniądze są powiązane z kwestią bulwersującego nas wszystkich, właściwie bezkarnego, krzywdzenia niewinnych dzieci! - wzywa "Fundacja Obywatelska".

Akcja billboardowa ma mieć miejsce w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Trójmieście.

- Pragniemy, aby z początkiem sierpnia, na okres 2 tygodni (1 - 15 sierpnia), w wymienionych miastach zawisło po 7 dużych billboardów, które będą uzupełnione o weekendowe zestawy mobilne (po 3 dla każdego z miast) - mówią inicjatorzy zbiórki.

Chcesz, żeby pieniądze publiczne nie płynęły szerokim strumieniem do Kościoła? Uważasz, że środki powinny trafić np. do szpitali, nauczycieli czy na budowę nowego żłobka? Dołącz się do zbiórki.

Uświadommy ludzi, ile kosztuje nas Kościół, zmuśmy polityków do zmian.

j3b0706bc3d63992.jpeg

              Popierasz akcję - kciuk w górę!


+ 1014
- 8

Polub Polityczek.pl