37167310384_58197cff14_c.jpg

Minister Mariusz Kamiński pojawił się dzisiaj na konferencji z wiceministrem Bartoszem Grodeckim. Mówiono m.in. o "nielegalnych imigrantach".

Polityk PiS zapewniał, że jego formacja jest przeciwko przymusowej relokacji imigrantów oraz deklarował, że zjednoczona prawica nie zgodzi się na przyjazd takowych do Polski.

- Chcę zapewnić wszystkich Polaków, że rząd polski jednoznacznie i zdecydowanie przeciwstawia się jakimkolwiek relokacjom nielegalnych imigrantów na terenie naszego kraju. Jest to stanowisko jasne, jednoznaczne i niepodlegające negocjacjom - mówił minister Kamiński.

- Czynimy to nie ze względów ksenofobicznych, co się nam przypisuje, ale z uwagi na zdrowy rozsądek. Nie ma i nie będzie zgody polskiego rządu na narzucane nam eksperymenty społeczne, czy kulturowe. To, jak kończą się eksperymenty kulturowe, widzimy na przykładzie wielu krajów Europy Zachodniej, gdzie doszło do powstania znaczących skupisk osób niezwiązanych kulturowo i społecznie z miejscami, w których przebywają, co prowadzi do tragicznych skutków - dodawał szef MSWiA.

Wiceminister Grodecki deklarował w tym samym tonie co Kamiński.

- Mechanizm relokacji został zakwestionowany w zeszłym roku przez Europejski Trybunał Obrachunkowy - uznano, że ten mechanizm nie spełni swoich oczekiwań i jest nieskuteczny.

***

- Serio? Jest aż tak cienko z kampanią PAD-a? - komentuje konferencję polityków dziennikarz Łukasz Rogojsz, gazeta.pl

Rządzącym odpowiedzieli także internauci:

"Panika w obozie Dudy. Wyciągamy trupy z szafy, odgrzewamy stare kotlety, dorzucamy trupiego paliwa do smoleńskiego kotła, a może nawet wyślemy Dudę do Katynia?".

"Dobrze przed wyborami postraszyć pisowski elektorat imigrantami, uchodźcami, ogólnie obcymi, którzy chcą najechać na nasz kraj, jednak wspaniały rząd pod dowództwem Kaczyńskiego Polaków przed tym ochroni".

"No i teraz czujemy, że jest kampania... Była "hołota chamska", są uchodźcy, czekamy na LGBT i nie wolno zapominać, że wszystko to wina Tuska" Aha, pewnie pojawi się jakiś dziadek z Wehrmachtu albo inny pra wujek z SB... ale wy jesteście przewidywalni i przerażeni :)".

"Wolałbym, żeby rząd skupił się na jednoznacznym przeciwstawieniu się rozprzestrzenianiu koronawirusa. Jak na razie kiepsko to wygląda".

        Popierasz Kamińskiego - kciuk w górę!


+ 5
- 542

Polub Polityczek.pl