aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldepdlepdledlpdlpedddddddddd.jpg

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Śląsku rządzący zdecydowali o tymczasowym zamknięciu kopalń.

To właśnie na Śląsku, w kopalniach - mamy do czynienia z lawinowym wzrostem zachorowań na koronawirusa, który w wielkiej mierze wpływa na ogólną liczbę nowych zachorowań w ostatnich dniach.

W dzisiejszym porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zachowaniach. Z 219 przypadków aż 151 dotyczy województwa Ślaskiego.

Politycy PiS zdecydowali o tymczasowym zamknięciu kopalń.

- Od wtorku wstrzymamy pracę i wydobycie w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w dziesięciu kopalniach Polskiej Grupy Górniczej - zapowiedział wicepremier Jacek Sasin.

Przerwa w pracy ma potrwać ok. 3 tygodnie, a górnicy otrzymają... 100 proc. swoich pensji.

- Tak, by górnicy nie byli ekonomicznie karani za tę sytuację - bronił takiej decyzji Sasin.

Rządzący obawiają się górników i scenariusza, że mogliby oni przyjechać do Warszawy z protestem, przed wyborami prezydenckimi, co rzuciłoby złe światło na kandydata PiS Andrzeja Dudę.

- Dobrze, że górnicy dostaną 100 proc. postojowego. Tylko czemu tego gestu solidarności zabrakło dla wszystkich innych, co? Znów PiS tworzy lepszych i gorszych obywateli, lepszych i gorszych pracowników - komentuje posłanka Barbara Nowacka, Koalicja Obywatelska.

Do pełnych pensji dla górników odniosła się także publicystka Eliza Michalik (onet.pl) - której nie podoba się taki scenariusz.

- To niekonstytucyjne, nieuczciwe i niesolidarne - pisze Michalik o decyzji polityków PiS.

Dziennikarce odpowiedzieli internauci:

"Bo Kaczyński boi się górniczego kilofa w PiS-owskim grzbiecie".

"Dlatego, że górnicy mają szerszy zakres obowiązków np. palenie opon pod sejmem".

"Bo górnicy mogą zjechać do Wawy i palić opony, a to zły wizerunek dla rządu przed wyborami, dlatego dajmy im jak najwięcej kasy, a pielęgniarkom i lekarzom po dyplomie za walkę z #koronavirus".

"Tak się tworzy podziały i nastawia ludzi przeciw sobie. Sprawdzona metoda. Tylko że dzisiaj wszyscy za to powinni głośno winić PiS! Łącznie z górnikami! Oni też powinni protestować!".

"Metoda dzielenia na tych lepszych i gorszych, a i tak jak Śląsk nie zagłosuje jak chce PiS to znowu wróci narracja o "ukrytej mniejszości niemieckiej" jak to wcześniej określił Ślązaków J.Kaczyński - nic nowego".

          Popierasz Michalik - kciuk w górę!


+ 973
- 35

Polub Polityczek.pl