aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslcepdofkfkrfffffffff.jpg

Profesor Magdalena Środa odniosła się do luzowania obostrzeń - dotyczących koronawirusa - przez rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Polska wysunęła się na czołówkę państw Unii Europejskiej pod względem przyrostu nowych zachorowań na koronawirusa. Notujemy wzrost zachorowań większy niż w ostatnich dniach m.in. w Niemczech, Włoszech, czy Hiszpanii.

W miniony weekend zweryfikowano w Polsce ponad 1,100 nowych przypadków (lwia część ma miejsce na Śląsku).

Rządzący zdecydowali o tymczasowym zawieszeniu pracy w kopalniach - i tylko tam. W całym kraju życie wygląda niemal jak sprzed epidemii.

- Od wtorku wstrzymamy wydobycie w dwóch kopalniach JSW i dziesięciu zakładach PGG - ogłosil wicepremier Jacek Sasin.

Postojowe potrwa 3 tygodnie, a górnicy otrzymają pełne wynagrodzenia, jakby pracowali.

- Zależy nam, aby górnicy nie byli ekonomicznie karani za to, że w kopalniach doszło do zarażeń - podkreślił Sasin.

Do luzowania obostrzeń odniosła się socjolog prof. Magdalena Środa. Uczonej nie podoba się w pełni otwarcie kościołów czy zezwolenie na rozgrywanie meczów na stadionach piłkarskich.

- Mimo pandemii otworzyliśmy kościoły i właśnie (jako pierwsi w Europie) otwieramy stadiony (oczywiście piłki nożnej). Te dwie instytucje reprezentują dwa ideały władzy: ludzie mają się modlić lub wyć za "swoimi". Irracjonalna wiara z kagańcem posłuszeństwa i plemienne emocje szykujące ludzi do wojen (bo wielka promocja piłki nożnej na początku XX wieku była związana z rozbudzaniem agresywnych nastrojów nacjonalistycznych). Obywatel powinien bać się hierarchów i znać hierarchię oraz wytłumić wszelką refleksję w czasie zbiorowych emocji i po nich (w prasie jedną z najważniejszych rubryk jest sport i życie osobnicze panów, którym jedynym zajęciem jest kopanie za miliony). Jeśli obywatele będą pragnęli Boga i igrzysk to uwierzą, że chleb daje im dobra władza. Byle tylko nie myśleli... - komentuje prof. Środa na Facebooku.

            Popierasz Środę - kciuk w górę!


+ 509
- 7

Polub Polityczek.pl